şükela:  tümü | bugün
  • memlekette beni en cok yaralayan seylerden birisi bu.

bugün bir kere daha sahit oldum ve icimden yine teller kirildi amk halen kirilacak tel kalmis demek ki, neyse efendim bugün ters seritten kavsaga girip ters yönde dönmeye calisan, cakal sakalli (sadece sakalli yazmadim ki bir kesimi dürtüyor gibi olmasin, bildigimiz cakal sakali), genc ve doblolu bir hayvan, efendi efendi kendi seridinde giden bir arabayla kafa kafaya geldi, kirmizi isikta bekliyordum olay tam önümde oldu. seyrettim öyle.
    kendi halinde giden araba, sirket üst düzey yöneticilerine verilen türde arabalardan, icindeki adam da muhtemelen civardaki sirketlerden birisinde yönetici olan bir beyaz yakali, tip tam finans genel müdür yardimcisi tipi, maganda 30-35, abi de 60-65 yaslarinda falan. neyse bu adam son anda frene basip dünyanin her yerinde "napiyon amk" anlamina gelecek sekilde elini kaldirdi. bu hareket cakalin fittirmasina yetti arkadas, adamin önünde frene basti yolunu kesti camini acti goril gibi bagirdi, bak hem sapina kadar haksiz hem sapina kadar hayvan, bagirdi cagirdi kullanmayi bilmiyorsan arabaya binmeyeceksin burasi istanbul falan dedi, lan burasi istanbul ahasakdşlak bundan 50 yil evvel hayvanlik yapanlara kizilirdi muhtemelen bu lafla, aghasşakdşlak neyse amk hakli ve plaza insani olan abinin cenesi titredi lan herif agladi arabanin icinde resmen, hay sikeyim dedim böyle hayati, ha diyeceksin ki sen ne bok yedin, ne bok yiyeyim ciksam beni de döver adami da döver hepimizi döver, ben hayatim boyunca bütün kavgalarda dayak yemis bi adamim. fotografi cektim plakayi aldim, sonra telefonu götüme soktum, napacan plakayi alsan.

ben memur cocuguyum, 40 yillik hayatimda hep insanlara saygili oldum, kurallara uydum, önce karsimdaki insanin ne düsünecegini dert ettim, böyle yetistik amk, hayatim devlet okullarinda gecti sinav sisteminin iyi kötü isledigi dönemlerdi, bir yeri kazandiysam kendi cabamla kazandim, babam ben kendimi bildim bileli hep bes parasiz oldugu icin (ki bu da ayri bi hikaye) bursla hayatimi sürdürdüm, tirmalaya tirmalaya alan actim kendime. ulan ortaokulda yatili kaliyorum, bronsit olmusum haberim yok, nasil öksürüyorum, tabii millet de uyuyamiyor, revir var bi tane hep kapali, millet gicik oldu bana öksürüp duruyorum diye, uyuyamiyorlar benim gürültümden, yatakhane sorumlusu var bi tane, sorumlu dediysem hoca falan degil o da lise 2 mi ne, siktir git dedi seni mi dinleyecegiz, gece kalktim montumu giyindim etüt salonuna indim orada yattim, kimseye dert anlatamiyorsun, öyle bi cangil ortami, ajitasyon yapmiyorum valla saysam böyle kırk tane vaka var hatirladigim..

hayatim boyunca bu ortamlardan ve halkimizin barbar tiplerinden kacmak temel motivasyonum oldu amk, üniversite sinavina bile bu motivasyonla asildim, iyi bir bölüm okuyup iyi sirketlerde calisip iyi kötü bir cevre olusturdum tamamen kendi imkanlarimla, tamamen kendi imkanlarimla kendi cevremde sayilan bir insan haline geldim. (bkz: aferin) (bkz: kisa kes) ya bunu niye anlatiyorum, obaa lan aferim hiyara bak diyesiniz diye degil, yemisim tanimadigim insanlarin iltifatini, demem o ki yani bi sekilde kendinize iyi bir yasama ortami (istanbul'da nezih muhitte site demek bu, vah ki vah) iyi bir gezinti ortami (istanbul'da lüks avm chp'li muhit vs demek bu) virt zirt yapabiliyorsunuz da (yaptim diye demiyorum yani iyi kötü mümkün) ama trafige cikinca tamamen savunmasizsin, sokaga cikinca tamamen savunmasizsin.

ha ben o magandadan dayak yerim, polise giderim mahkeme temyiz elli yil sürer, her toplumda öküz cikar, her toplum belli bir frekansta suaygiri üretir de bunun gecer akce oldugu toplum cok zor ya, iste o yesil isik yanana kadarki sürede bunlari düsündüm, 30 sn falan. hah o adamin o titreyen alt cenesi benim icimin alt tellerini titretti, yildim amk, iyice günlük gibi oldu bu da.. sevgili günlük, kalbim kadar temiz, ananin bi tarafi. neyse yani gaza basip o hayvanin doblosunu anasinin bi tarafina sokana kadar gazi köklemedim ya, geldim buraya yaziyorum, insanin ici rahatliyor.
  • insanı umutsuzluğa iter.
  • hani şu amerikan filmlerinde görmüşsünüzdür.lokanta gibi sosyal bir yerde birisi taşkınlık çıkarır gibi olur.orada tesadüfen bulunan sert amerikan polisi adamı hizaya getirir.
    bu işlerin çözülmesi kültür filan değil amk.önce devlet belirli kuralları koyacak ve kuralların uyulması için kararlı davranacak.yani devlet herkesi memnun edeyim yavşaklığı yapmayacak.gerekirse 100 hapishane yapacak ama magandalığı,taşknlığı,tacizciliğe hiçbir şekilde taviz vermeyecek.itlik yapacak adam hapishanede yıllar geçireceği korkusunu hissedecek iliklerine kadar.
    işte bu şekilde hapishaneler yaparsın ama devlet kararlı olursa hapishaneler de bir süre sonra boşalmaya başlar.çünkü herkes haddini bir güzel öğrenir.ona göre davranır.
  • boks yapın arkadaşlar gidin bok dersi alın çok değil 1 sene sonra o ayıyı çıktığı deliye 2 saniye içinde gönderirsiniz.

hatta motive olmak için utube'dan birkaç sokak kavgası izleyin boksörlerin bu magandaları nasıl benzettiğini görün.

bu entrymle 1 kişinin boksa başlamasına vesile olusam ne mutlu bana.

boks ile üstesinden gelinebilecek durum
  • boks falan yapmayın arkadaşlar, 3-5 magandaya karşı iyi hissetcem diye beyni zedeleyip donuk zekayla yaşamanın alemi yok. güzel söylenmiş 2 evvelki entryde; devleti işlemeyen her yerde kaos çıkar, darbe olur, hırsızlar yönetir, mafya hakim olur.
  • devletsizliğe delalettir. devlet zaten eşkiyalık olmasın diye vardır.