şükela:  tümü | bugün
  • gördüğüm an içeri giresim olsa bile beni oradan soğutan danışmandır..

genelde mağaza tenha olduğunda kapı önüne doğru sallana sallana gelip, domine ettiği bir çalışanla kendi çapında espri yapıp sağa sola yalandan gülücükler atar..

1400 tl maaş alan bir insan nasıl güler amk?
  • vatan bilgisayar'da bunlardan bolca bulunmaktadırlar. her biri birer elon musk, birer mark zuckerberg tadında takılmaktadır. teknolojinin son trendlerini bilmekle kalmaz onları kendileri üretmiş, kitabını yazmış gibi gözükürler.
    kapıdan girersin "nasıl yardımcı olalım?" ile karşılarlar. diyelim ki aklında bir şey var. söylersin. hemen yanında gelir o standa. önce fiyat sorar diyelim ki 100 tl var cebinde. sana 100 tl kadar olanı gösterip havaya bakmaya başlar. ya özelliği ne, garantisi ne kadar. sen soru sordukça sinirlenmeye başlar. bilse, karşısındaki adam it departmanında götünü çürütmüş, şimdi kodlarını düzeltip gelmiş oraya görecek modemin antenini ama yok. "senin çapın belli. sen 100tl lik muamele göreceksin ve ben senden daha iyi biliyorum, benim sözümün üzerine söz söyleme."
    eminim her gün abuk subuk binlerce insan geliyordur oraya ama arkadaş biz de iki şey öğrenmek istiyoruz.
    ben evde öğrenirim, sana bir şey sormadan internetten de alırım aynı boku.
  • sirf bu yuzden icerisi musteri olmayan bircok magazaya girmeme nedenimdir kendileri.
  • onları gördüğüm gibi mesafemi korumaya başladığımdan bana bulaşamayan mağaza çalışanlarıdır.

ama eğer bi konuda yardım isterseniz işte o zaman yandınız. sırf ayıp olmasın diye dükkandan herhangi bir şey alıp çıkabilirsiniz
  • iki tane ürüne kendi başınıza bakmanıza engel olan, huzursuzluk veren, tepenizde dikilip sinirinizi bozmaktan başka bir halta yaramayan çalışandır. ihtiyacınız olduğunda bulunmama gibi de bir özelliği vardır.

bir de daha kötü modeli vardır ki bunun; o da teknoloji marketlerin kapısında durup sizi adım adım takip eden cinsidir. sorumlu olduğu standdaki ürünler hakkında konuya uzak ama meraklı insanları kandırabilsin diye ilkokul terk seviyesinde eğitim verilmiş bu model, herkesi aynı zannedip ukalalık sınırlarını zorlarken kendisini binlerce kez magmaya gönderip getirdiğinizin farkında bile olmadan söylediklerinize sürekli bir cehalet eşliğinde muhalefet yapıp sizi eğlendirir.
  • onu o cıvıklığa ve gülmeye zorlayan üzerinde kaç yönetici olduğunu bilmeyenlerin haksız isyanı. iş hayatı sadece plazalar ofislerden ibaret değil maalesef. hizmet sektörünün en zor hizmetçileri oluyor mağaza satış danışmanı. 1400 tl maaş artı prim ve ticket usulü çalışıp görüp görebileceği her türden saçma insanın egosunu nazını kaprisini havalı hallerini çekip sonra da üstlerinde bulunan yöneticilerinden de aynı şeyleri görüyor. biraz anlayışlı olun şu adamlara. para bile vermeden hizmet aldığınız kişiler bu kişiler aynı zamanda. para verildi diye de oranın kralı olunmuyor bir de.
  • buyuk ihtimal keyfinden degil gelen musterilere hosgeldin demek icin bekliyordur. gecen bi kafede artik bunlari denetleyen her kimse ona kulak misafiri oldum. adam iceri girer girmez sayiyormus kacinci saniyede hosgeldiniz diyecekler diye.

sacma sapan pazarlamacilik.
  • hayat çok zor gençler hayat çok zorr.. offf, allah yardımcınız olsun, sizin nesil ki hepten rezalet.

canım sıkıldı yemin ediyorum.
  • (bkz: sosyofobi)
  • tuhafiye dükkanı ve alışveriş merkezi arasında kalmış giyim mağazalarının verdikleri yarışta kendilerini en yukarı taşıyacağını zannettikleri ama kendilerini en çok batıran yaygın uygulama.

aman aman evlerden ırak...