• müşterilerden nağmeler-1:

a) müşteri b) bir mağaza müdürü

a)bu saatin gün kısmı ayın 31'ini gösteriyor fakat bugün ayın 1'i ne yapçaz?
    b) beyefendi kurma kolunu 24 saat olacak şekilde çevirin gün atacaktır.
    a) ben bunu 24 saat boyunca mı yapıcam yani??
    b) no comment ve sessizlik..
  • mağaza müdürü, mağazanın otundan bokuna kadar her şeyinden sorumlu olan kişidir.

en zor mesleklerden biridir. tatillerde çalışırsınız, perakende şirketlerinin çoğunda haftalık izin hafta içi 1 gündür. problemli insanlarla uğraşmak zorunda kalırsınız. müdür olayı sizi kandırmasın, bilakis mağazadaki her işi en iyi siz yaparsınız ve öğretirsiniz. personeliniz genelde 18-25 yaş aralığındadır, işe giren çıkan çok olur bir düzen oturtup rahata ermek zordur. sabırlı değilseniz mağaza müdürlügü tavsiye etmem.

mağaza müdürü olabilmek için;

- iletişim gücünüz çok iyi olmalı.
    - dış görünüşünüze önem veriyor olmalısınız.
    - yönetici olabilmelisiniz.
    - ağzınız laf yapıyor olmalı

iyi bir mağaza müdürü olabilmek için;

- zaman yönetimini iyi yapmalısınız. yetişmeyen işler varsa mutlaka bu konuda bir kitap alıp okuyun.
    - iyi işe alım yapmalısınız.işe uygun; satış becerisi olan, otonom olabilecek, kariyer olarak mağazacılık düşünen, güler yüzlü, kendini çok iyi ifade edebilen,optimist insanlarla çalışın.
    - merchandising konusunda kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. çalıştığınız şirketin belli kriterleri vardır mutlaka iyi öğrenin. zayıf merchandising demek kaka demek, çiş demek. gerektiğinde şirket kurallarının dışına çıkabilir, yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. en fazla 'bu ne la böyle' derler düzelttirirler, siz ise bu konuda kafa yorduğunuzu göstermiş olursunuz. ortaya güzel şeyler de çıkabilir.
    -personelinizi çok iyi eğitmelisiniz. siz ne biliyorsanız onlarda kendi pozisyonlarıyla kesişen konularda, sizin kadar bilgili olmalılar. yaptırdığınız her işin nedenini açıklayıp, nasıl yapıldığını bizzat gösterin. role play çok önemlidir. sık sık sahada role play yapın. problemli gördüğünüz yerlerde kesin, yanlışını ve olmasını gerekeni nedeniyle söyleyin.

unutmayın! önemli olan siz söylediğinizde işin yapılması değil, personelin otonom bir yapıyla yapılacak işi görüp yapmasıdır.

müşteri ile empati yapın. size verilen yetki sınırları dahilinde veya zaman zaman size çok ciddi geri dönüşü olmayacak konularda, müşteri memnuniyeti adına sınırları zorlayarak müşteriye yardımcı olun. ınatlaşmayın, durumu iyi izah edin.
  • o gün bugündür tüm mabadlar bu mesleği tercih eder.
  • kıdemli tezgahtar.
    bir takım firmaların ahlaken ve ruhen eğitilmemiş insanları çalıştırdığı pozisyon.
    mağaza müdürü uzak bir akrabamız, insanlarla veya eşiyle herhangi bir konu üzerine tartışırken “ben üst düzey yöneticiyim!” -üst düzey yöneticishjfjg?-
    “insanlara emir vermeye alıştığım için sizinle de böyle konuşuyorum! özel hayatımda da aşamıyorum bunu:/“
    yemin ediyorum şunu firmanın ceo’su söylemiyordur.

kendisi (tabii ki) lise mezunu ve 477475 yıllık satış danışmanlığından sonra, yani eğitimsizliğine, zihnen cahilliğine rağmen, tamamen istikrarının sonucu olarak “siz bir de saf gibi 2 üniversite bitirmişsiniz:) hanginiz çalıştığınız yerlerde müdürsünüz?:)” gibi laflar etmektedir.

sevgili firmalar!
    şuncacık yetkiyi bile hazmedeyenleri gazlıyorsunuz.
    siz deli misiniz ya hu?
  • ereteryrturturtu
  • kurumsal sirketlerde magazanin hemen hemen her konusundan sorumlu olan yoneticidir.

magaza sorumlusu diye bir de cakmasi bulunur. magaza muduru kadar sorumludur ama nerdeyse yarisi kadar maas alir.
  • aralarında adam gibi babalarında bulunduğu gibi,ego tatmini yapan orospu evlatlarinin bulunduğu pozisyon.
hesabın var mı? giriş yap