şükela:  tümü | bugün
  • 3-4 kişi halinde mağazanın göt kadar olan kapısında bekleşen müşteriye aç görevliler. biri girmeye kalktığı gibi üstüne atlayacak şekilde dururlar öylece. biri lütfen artık şu insanları durdursun yav. yemin ediyorum bu şekildeki mağazalara hiçbir şekilde girmek istemiyorum, direkt pas geçiyorum. nasıl bir mantık var acaba bunlarda veya müdürlerinde? işe yarıyor mu mesela kapının önünde beklemek?
  • bu görevli arkadaşlar burayı okusun lütfen, biz faniler siz atmaca gibi beklediğiniz için o mağazaya girmiyoruz. girsek de sizinle ebe-sobe yapmaktan kafamızı ürünlere veremiyoruz. sevmiyoruz anlayın ulan.

+buyrun nasi bisey bakmistiniz?
    -yok oyle bakiyorum sadece
    +aradiginiz bir model varsa tarif edin isterseniz?
    -hı yok genel bakınıyorum ben
    +bu arada ikinci ürün %40 indirimli bonus karta 6 taksit yapıyoruz.
    -......
    +aslında size sarı çok yakışır şu göz ucuyla bakış attığınızın farklı renkleri de mevcut

yaa yeter arkadaş yeter daa... gölge gibi kulak mememde biten bir nefes... zaten sevmem öyle bik bik çok konuşanları hepsi de dibimde biter.

bir de bunun tam zıttı vardır, gidersin misal burberry mağazasına, satış görevlisi sanırsın thomas burberry'nin torununun torunu, nasıl bir hava nasıl naz niyaz, soru sorarsın sanki özel bir şey sormuşsun gibi bir sıkılganlık, ağır kanlılık.... surat marul gibi düşmüş. trip atıyor resmen. çıkıp bi demet kır çiçeği alasın gelir akşama intihar etmesin diye.. hayır mesai bitimi askılıktan zara montunu giyip çıkıyorsun arkadaşınla cafe'de çay içiyorsun nedir bu havalar..

bir ortasını bulun şu işin, bezdirdiniz valla.
  • avcı timdir, görevini başarıyla gerçekleştirmek için avını bekliyordur.
    bir keresinde 6 tane kızın çalıştığı bir mağazaya girmiştik arkadaşla, durumu fark ettiğim an ayvayı yedik demiştim. o mağazadan boş çıkma ikmanı yok. sonuçta da öyle olmuştu.
    lisede de tişört bakmaya çalıştığım sefer psikolojik baskıdan mı nedir. pembe tişört alıp çıkmıştım. evet hayatımda ilk defa o gün pembe tişörtüm olmuştu. nasıl kandırdılarsa.