şükela:  tümü | bugün
  • bok var amk, hemen biter önünüzde. hoş geldiniz demeleri var bir de, hoş geldinizdeki 'e' fazla açık bir 'e'.

hoş geeeldiniz.

tamam ilgileniyorsunuz, tamam mağaza müdürü diyor belki, eğer öyleyse o müdürlerin amınakoyyim. bir rahat bırakın ya. ben ürkek bir müşteriyim kardeşim. zaten insanlara uyuz olmuşum. bir gömlek alacağım, hoş geeeldiniz, buyruun bunlarda indirim var. hehe bok indirim var.
    bunlar yüzde yüz pamuk.
    sorduk mu amınakoyyim.

bi keresinde kızın birine, saklambaç mı oynuyoruz demiştim. amele sümüğü gibi yapışmıştı
    uzaktan kes kardeşim, yani hırsızlık falan yapacağımı düşünüyorsan ya da bişey sormamı bekliyorsan göz hapsine al, burnumun dibinde bitme
  • keyifli alisveris yapma isteginizin icine eden durumdur. amk iki dakka sal beni ya. bak sana para akitmaya gelmisim. alacagim varsa da almiyorum. arkamdan gel-me ! nokta.
  • (bkz: sephora)
  • bunu yapan mağaza kar etmemeyi hak etmektedir. müşteri üzerinde psikolojik baskı kurmak, o müşterinin oraya bir daha gelme ihtimalini azaltır.
  • (bkz: teknomarket)

yeni çıkan teknolojik ürünü ağız tadıyla inceleyemiyorsun illa gelip yanında bitecek ,sen şimdi orasını burasını kurcalarken dur bozarsın der gibi bakışları yok mu bi git bi rahat ver
  • size türkiye de olduğunuzu hatırlatan durum.
  • alacağım varsa bile almadan çıkmama sebep olan durum.

edit: anlatım bozukluğu. uyarı için everytimeblack'e teşekkürler.
  • anlamsız olay.

ben sırf bütün alışverişimi bunun üzerine kuruyorum. daha önceki tecrübelerime göre girer girmez götüme yapışan çalışanları olan mağazaları daha sonra sikseler ziyaret etmiyorum. isterse dünyanın en kaçırılmaz fırsatı olsun rahat olmadığım sürece herhangi bir ürün almam söz konusu değil. bunu en çok yapan markalar ltb, colins ve mavi. o yüzden bunlara hayatta beş kuruş kazandırmam.

mağaza müdürünün baskısı, marka baskısı, pazarlama prensibi falan filan hikaye. bunlar belki en üst seviyedeki markalar için doğru yaklaşımlar olabilir de sen mavisin colinssin aq senin neyine.
  • sırf bu yüzden internetten alışveriş yapıyorum,kredi kartımın numarasını,son kullanma tarihini,cvvsini ezberledim amk.
  • gozluk magazasinda kizdirdilar en son beni. potansiyel hirsiz muamelesi yapiyolar musteriye. adam hangi gozlugu alip denesem ardimdan cekmeceleri raflari kontrol ediyor. bi bagirdim buna, beklemiyordu herhalde. yok mok filan duzeltiyorum filan. allah'in cezalari.