221 entry daha
  • üç nedeni vardır :

1. yaptığı satış başına prim almaktadır. bu yüzden tepenizde bitip yardımcı olmak isterler. bir kısmı da siz her şeyi kendiniz yardımsız seçmişken ve kasaya doğru yönelmişken tepenizde biter ve bir kağıda ismini yazarak elinizdekileri kasaya bırakır.

2. çalıştığı mağaza prim vermese de hırsızlığa karşı çalışanından müşteriyi yakın markaja almasını isteyebilir. işverenleri tarafından dedektör niyetine kullanılırlar. o gün biraz salaş giyinmiş olmanız peşinize mağaza çalışanının takılması için yeterlidir. genelde üniversite öğrencilerinin korkulu rüyası olurlar.

3. bu grup gerçekten yardım etmek ister. ama ve lakin müşterinin bu yardımı isteyip istemediğini düşünmezler. onlar yardım etmek istiyordur ve edeceklerdir. misal, bu grubun kozmetik sektöründe çalışanı sizin yıllardır kullandığınız high end kremi kötüleyip ne idüğü belirsiz kore kozmetiğini size “ organik bu cnm ya” diye itelemeye çalışabilir. kanmayın.

kurtulmak istiyorsanız :

her üç grupla da karşılaştığınızda sakin ama kararlı bir şekilde , “ şu an yardıma ihtiyacım yok, olursa sizi çağırırım” deyin ve geçin.
  • kabinden çıkar çıkmaz '' nassolda beyfanda'' demesiyle devam eder
  • sosyal anksiyetesi olan insanlar için inanılmaz sıkıcı bir durumdur. böyle görevliler oldukça bu gibi insanlar için internet alışverişleri bir süre sonra kaçınılmaz hale gelmekte ve anksiyeteleriyle mücadeleleri daha da zorlaşmakta.
  • elektronik açısından konuşursam aradığım ürünlerin yüzde 80'ninin internette tanıtım videosu var. bazıları yerli bazıları yabancı kaynak. mağazaya gittiğim zaman ürünü inceleme fırsatı bile bulamıyorum. ben nvdia gtx ekran kartlı laptoplara bakıyorum, adam bana illa 2 gb birleşik ekran kartlı çöp laptop'ı beş bin lıraya itelemeye çalışıyor. online alışveriş candır can. ne zamanki mağazalar personel sayısını azaltır ve gelin istediğiniz gibi inceleyin, almak isterseniz sipariş verin evinize yollayalım mantığına geçer, o zaman bende alışverişe başlarım tekrar.
  • başka bir sektör çalışanı olarak aktarıyorum.

yakın zamanda iki mağaza arasında kadro değişikliği yaptık. bizim ekip aktif satış hedef odaklı hedeflere çok asılan düşük cirolu bir mağazaydı. beklenenin üstünde olduğumuz için ve diğer mağaza da beklenenin altında olduğu için böyle bir karar alındı. diğer ekip sessiz satış dediğimiz reyon düzeni odaklıyken biz geldiğimizde çok net "reyon dökülsün satışı kaçırmayalım" dedik. sonuç olarak daha büyük mağazada satış rekorları kırdık, müşteriden tebrik dönüşleri aldık.

siz ne derseniz diyebilirsiniz. aktif satış sessiz satıştan daha başarılıdır. çoğu mağazada bunun kontrolü gizli müşteriler ile sağlanmaktadır. bununla ilgili yatırım firmanın hırsına oranlıdır ve çoğunda eğitim ayrıca verilmese de kural kitapçıkları vardır bunları tek tek anlatan.

ayrıca şöyle düşünün, çoğu markada m2 standartı olmadığı halde ürün grubu standardı vardır. firma der ki ürüne yok çekmeyin. sonuç olarak bazı ürünler gözden kaçabilecek yerlere konumlandırılabilir. siz görseniz aşık olacağınız bu ürünü sosyal anksiyeteniz yüzünden kaçırıyor olabilirsiniz, ya da firma sizi rakibe kaptırdığı için hedef altında kalıyor olabilir. bu yüzden adı hizmet sektörü.
  • genelde girişte bana bakan görevlileri görüp mağazaya girmekten vazgeçmemle sonuçlanır.
  • fazla umursamadigim bi olay
    -yardimci olabilir miyim ?
    -hayir istemez
    pesimde sabaha kadar dolanabilir skinti yok
  • nasıl bir tipseniz artık görevlinin yanınızda bitmesi. bitmesine sebep olan durum neyse de bir yerde pazarlama taktiğinin kötü bir eseri, bir yerde satış politikası. ön çalışmanı yap sende almayacaksan kurcalama. çok da anlamıyoruz ya belki ondan yanımızda bitiriyorlar yardımcı olmak için. ama tezgahtarlığı sevmediğimiz de kesin
  • kibarca kendi kendime bakabileceğimi yardım istemediğimi belirtmeme rağmen ayrılmadıkları zaman gerçekten rahatsızlık veriyor ve kesinlikle bir şey alamadan mağazadan çıkıyorum.
  • kalitesiz ve vizyonsuz bir mağaza müdürü tarafından yönetilen, kalitesiz bir mağazaya girdiğinizin göstergesi olan durumdur.
512 entry daha
hesabın var mı? giriş yap