şükela:  tümü | bugün
  • haksızlığa uğramak anlamındaki söz.

bir kısım insan var ve sürekli mağdur olmakla meşguller. hayır bunun için para mı alıyorsunuz be. insan mağdur olmaktan sıkılır lan bir zaman sonra, insafsızlar.
    cidden merak ediyorum bir kısım insan her an mağdur durumdalar, sürekli mağdur olmayı başarıyorlar, sürekli diyorum bak. bu ne azimdir arkadaş. biraz ara verin. tamam en mağdur sizsiniz.

sanırım uzun bir süre daha türbanlılar mağdur olmaya devam edecek.. bu daha başlangıç, mağdur olmaya devam.
  • bana uğramayan eylem.

neden böyle bir döküm yapıyorum? geçen biri yine mağdur olmuş. adam çıkmış ketçap, baharat şehvet uyandırıyor demiş. yani yine bir mağduriyet söz konusu. gerçi bunlara alıştık tayyip’ten dolayı ama olsun. şimdi mağdurlara bi göz atalım sonra bana geliriz; çünkü bakınca cumhuriyet türkiye'sinin tek mağdur olmayanı ben gibiyim.

sıralayalım;

uzundan başlıyorum.

recep tayyip erdoğan; şiir okudu, içeri attılar. 4 ay yattı. 4 ay yatan bir vatandaş için biraz fazla mağdur oldu. ama durmadı. çıkınca da mağdur oldu. tüm darbelerden tüm savaşlardan mağdur olduğunu iddia ediyor. yıllardır en tepede hala mağdur..

türk silahlı kuvvetleri; hepsini içeri aldılar. onbaşı'dan yüksek rütbesi olan her mensubu potansiyel darbeci cuntacı muamelesi gördü. teröriste karşı gururları örselendi. kore'de pazarlık malzemesi edildiler. ırak'ta amerikanlar kafalarına çuval geçirdi. müzik notası bile veremedik. büyük mağdurlardan.

fenerbahçeliler; 2 temmuz süreci geçirdiler. önce hükümet dediler. sonra cemaat. bir gecede sıfatları şikeci oldu. statlarını yaktılar mağdur oldular. denizli’de kaybettiler yine mağdur oldular. g.saray’a kupa verdiler sahalarında ışıkları kapadılar, kırıldılar, kinlendiler ama neticede mağdur oldular.. sonra bir çok kez mağdur oldular. hala oluyorlar gerçi

.

türbanlılar; 28 şubat'tan sonra toplumdan izole edilmeye çalışıldılar. üniversitelere giremediler, rejim tarafından tehlike olarak görüldüler. tayyipten sonra en büyük 2.mağdurlar.

karadenizliler; televizyon ve sinemadaki kötü karadeniz şiveleri ve bitmeyen karadeniz sahil yolu yüzünden saçları ağardı. çernobil yüzünden kanser oldular. trabzonspor şampiyon olamıyor, samsun, ordu küme düştü.. her türlü mağdurlar..

mütedeyyin anadolulular; harf devrimi ile bir gecede cahil kaldılar, kılık kıyafetin revizyonu ile sarık-şalvar olayları bitirildi, gardroplarında giyecek şeyleri kalmadı mağdur oldular. ismet inönü camilerini ahır yaptı. ezan türkçe okundu mağdur oldular. uzunca süre köylülük yüzünden hor görüldüler. anca anca toparlıyolar. hepsinin doblosu var, lc waikiki mekanları..

tekrar fenerbahçeliler; bakiim.. evet hala mağdur.

beşiktaşlılar; sözlükte en çok bunlar mağdur oluyor. bir bitmediler. whatsapp’ta organize olup mağdur başlığı açıyorlar. oğuzhan 150 milyon. negredo 35 gol mağduru.

türkiye cumhuriyeti devleti; ab umuduyla yıllarını heba etti. dış borcu fln çok. bor madenleri zengin ama amarika çıkarttırmıyor. mağdur güç..

anti tayyipçiler; bin parçaya ayrıldılar. tayyip bunları vurdukça vurdu. her yerden sıkıştırdı. gezide çok gaz yediler (selam derim)

muhtarlar; beştepe yollarını arşınladılar. reis avrupa’dan falan azar yiyip kuyruğunu kıstırıp döndükçe bunları topladı, gaz verdi. ömürleri yollarda geçti. bazıları bu gazla kendini küçük tayyipcikler sanmaya başladı. bazısı facebook’ta gece kimseyi dışarıda görmeyeyim döverim dedi. küçük tayyip sendromu mağdurları…

fenerbahçe; lan! ehehehhe

annem; kendi halinde takılıyor. mağdur musun diye sordum "o baban olacak herif yok mu.." diye girdi, çıkamadı. mağdur galiba.

babam; dünya'yı dolaştı. hollanda'da aroyinin dibine vurdu. rio'da samba yaptı, ingilter'de biranın kralını içti.. mağdur olmaya hakkı yok ama annem eksik köfte verince mağdur olduğunu beyan ediyor. öyle diyorsa öyledir.

kız kardeşim; 2 ay sonra üniversite mezunu, işsiz. düz mağdur. kendisini bekleyen öğrenim kredisinin geri ödemesinden bahsetmiyorum bile…

işte sayın suserlar, görüyorsunuz ülke adeta bir iş çıkışı metrobüsü olmuş ve içerisinde çeşit çeşit her yöreden her milletten mağdur g.t g.te baş başa yolculuk halinde. hepsi memnuniyetsiz ve sürekli bir şikayet hali.. şimdi kendime bakıyorum güzel bir çocukluk yaşadım, okulları hep kalmadan geçtim. matematikçi takmadı, dekanla takışmadım. devletin doğrudan bir kazığını yemedim. askerliği kısa kısa yaptım geldim. gelir gelmez iş buldum. dededen kalma eve akbaba gibi kondum.. mağduriyet iddiasında bulunacağım tek bir husus tek bir olay bile gelmiyor aklıma. demek ki bu ülkenin mağdur olmayan kişisi benim arkadaş. demek ki bu düzenin kaymağını yiyen, yılan gibi sıyrılan, sefa süreni benim.. bundan sonra adeta bir "patron" gibi davranıcam size aq mağdurları. hadi gidin zıbarın şimdi gözüm görmesin.
  • ulkemizde atasporu kivamina gelen eylem.