şükela:  tümü | bugün soru sor
 • magento yeni bir profesyonel open-source ecommerce cozumu. $u anda ki b1preview-0.6 surumune bakilirsa cok basarili olacak.

  magento'nun amaclari arasinda esnek olmak on planda gibi (deneyimi olanlar bunun onemini bilirler)
 • ismi duyuldugunda kaçarak uzaklaşılması gereken open source e-commerce tool.
  illa birşey kullanılmak zorundaysa oscommerce vardır.
 • kesinlikle profesyonellere yönelik olarak hazırlanmış e-ticaret scripti. muadillerinden farklı olması nedeniyle amatör kullanıcılar tarafından ilk etapta anlaşılamayabilir fakar zamanla daha rahat uyum sağlanabilir. bu işi profesyonel olarak yapacak olanların bu scripti incelemeden sağa sola para bayılmaları acelecilik olur. her türlü ticaret şekline uygundur. bir de kaliteli bir template edinilirse tadından yenmez.
 • sırf bedava veya açık kaynak diye magento'yu kurmak isteyen zatın harcayacağı zaman ve emek göz önününe alınırsa, parayla götünü siktirip,- anahtar teslim-ücretli bir e-ticaret platformu alması daha mantıklıdır.
 • magenta rengi magneto.
 • magento, evvela uzman olmayanlar için çok hantal kalan bir sistem, uzman olanlar için de yine hantal kalmasının yanı sıra, orta seviye performans alabilmek için çok sağlam serverda barındırmak gerekiyor. dikkat ederseniz yüksek performans, ya da iyi performans gibi senaryolardan bahsetmedim, zira magento'da bunları yakalamak için magento'yu kodlayacak kadar birikim lazım (bu kadarı abartı tabii). temaları hem çok işlevli, hem ışıl ışıl. zaten insanların magento'ya dibini düşüren en önemli kozu da bu olmalı. içerik olarak da alanında gerekli olan her şeyi karşılıyor. yani bir optimum yol tutturabilirseniz deneyip, sistemi oturtana kadar kafayı yemenizde fayda var. en azından kafanızdan kalkmış olur.
 • 200 dolar gibi paralara satilan mevcut extension'larin dandikligini ve kod kalitesini gordugunuzde dark side'a (mecburiyetten) gecis basliyor. sonrasinda enterprise bir magento'yu isteginize gore modifiye edene ve para ile aldiginiz ripoff extension'lari adam edene kadar sistemin %70-75'ini ogrenmis oluyorsunuz. bir kere dark side'a gectiginizde kendisinin gercek/genisletilebilir bir e-ticaret platformu oldugunu, aslinda herseyin sizin icin hazirlanmis oldugunu farkediyorsunuz. (sonrasinda da extension piyasasina atlamak istiyorsunuz zannediyorum, oraya henuz ulasmadim)
 • "kendisiyle yapılamayacak bir şey yok" denilebilen ama - production sürecinde - düzgün çalışabilmek için hayvani sistem kaynağı ve bir o kadar da hayvansal duygulara sahip koder'a ihtiyaç duyan eticaret çözümü.

  dünyada çok fazla alışveriş sitesi kullanmakta ki. bunlara dev markalar da dahil, bir çoğu magento'nun sitesinde bile yazmamaktadır. ancak kullandıkları akışa bakınca anlayabiliyorsunuz magento olduğunu.

  türkiyede de de bilinen zizigo örneği dışında, çok fazla yerde kullanılmaktadır.

  istanbul'da yaşayıp ta, -off the record olmak kaydıylaa- magento üzerinde yaptığı işten örnekler ve açıklamalar verebilecek, iş arayan su$erlar mesaj kutusuna yeşil boya ile gelebilirler.
 • şu aralar magento konusunda bilgili ve uygun eklentileri sisteme adapte edebilecek deneyimli programcılar mumla aranıyor dediğim program.
  program var ama kullanabilen nerdeyse hiç yok.