şükela:  tümü | bugün soru sor
 • inanılmaz güzel seçilmiş müziklere sahip, zamanının bağımlılık yapan, tetris benzeri atari oyunu.
  oyundan görüntüler ve şarkıların ilk ikisi için:

  http://www.youtube.com/watch?v=p5in9o4mn4a

  favorim olan 3 numaralı şarkı:
  http://youtu.be/ospvfutgwyi

  favorimin orijinali (descendants of the dragon - li jian fu):
  http://youtu.be/50dyyevlh6i
 • tank 90 ile birlikte çocukluğumda derin yaralar açan oyundur. bu oyun yüzünden az mı terlikler yemedim kafama. az mı aç kalmadım.

  her okuldan gelişimde annem atarinin başında olur bırakamazdı oyunu anne açım dedikçe 'sıs bi dakka şunu da geçip kalkıyorum ' derdi ama hiç kalkmadı. keşke ben de oynayabilseydim ama oynayamadım. en büyük travmalarımı ise 8 bit müzikler yarattı.

  buradan oynayabilirsiniz.

  http://www.atarioyna.net/zeka/magic-jewelry
 • çocukken belki aklımızın ermediği ama müzikleri ve renkli renkli oluşuyla oynama isteği yaratan oyundu. gelin görün ki bu oyunu analarımız babalarımız bizden çok oynardı, bizim evde babam oynardı bu oyunu mesela, neyse ki artık flash versiyonu var da biz de oynayabiliyoruz.
 • atari oyunları içerisinde belki de en iyi müziklere sahip olan oyun.o zamanın şartlarına göre başarılı görselliği ses ile birleştirince günümüzde de unutamadığımız bu başarılı tetris oyunu çıkmış.müzikleri için (8.şarkıdan sonra aynı şarkılar hızlandırılarak farklı bir şarkı yapılmaya çalışılmış) :

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10
 • müzikleriyle anıları canlandıran, oyunu durdurmadan seviye atlamanın zor olduğu, x-x-x sütunuyla gözlerde getirdiği tebessüme ve özellikle atari kolundaki start tuşunun gevşemesine neden olan nes harikalarından bir tanesi.

  bir tayvanlı tarafından programlanmıştır.
 • son bir kaç gündür yine takıntım haline gelen oyun. çocukken de çok severdim hele ki müziklerini.

  işin garip yanı evet melodiler çok iyi ama müziklerini şimdi youtubetan açsan tat vermez. ama oyunu oynayınca hipnoz etkisi yaratıyor.

  en üzücü kısmı isi şarkılar tekrarlarken müzik hızlanıyor ve yanlış algılamıyorsam oyun da hızlanıyor işte o zaman geçemiyorum*
 • müzikleriyle her zaman aklımda kalmış efsane atari oyunudur.
 • müzikleri muazzamdır. nes oyunları içinde soundtrack olarak bu oyunun üzerine yok. 8 bit müziklerin bu denli yoğun duygular uyandırabilmesi bilemiyorum bence çok bambaşka bir oyun bu. annem bile oynardı bunu sene doksanların sonu. her şey çocukluk kadar saf zaman çocukluk kadar bitmek tükenmez kalsaydı keşke. sonsuza kadar aynı döngüye sıkışacak olsam sanırım o tarihleri seçerdim.

  https://www.youtube.com/watch?v=ospvfutgwyi

  https://www.youtube.com/watch?v=zzp837iiv04

  şu müziklere bakar mısınız ya. ciddi ciddi ağlamak üzereyim.
 • 2 saat süresi ile müzikleriyle hipnoz etkisi yaratan efsane oyun. bu yağmurlu güzel günlerde iyi gidiyor.