şükela:  tümü | bugün
 • rayearth.. 3 tane cici japon kızının başka bir gezegene gidip (ısınlanıp :)) orada uygarlığı ve gezegeni korumak icin verdikleri savası anlatan tekno-frp icerikli bi cizgi dizi
 • hikaru,umi ve fuu adlı üç kızın tokyo'dan cephiro adlı sihirli dünyaya ışınlanmasıyla başlar.
  kızlarımız cephiro'yu kurtarmak için god machineleri bulmak ve gerçek birer magic knight olmak zorundadırlar.
  1. ve 2. sezonları hbb'de yayınlanmıştı (mangasever hbb her sezonu ikişer üçer kez yayınlayarak konuyu hafızalarımıza iyice işlemişti)

  (bkz: hikaru shidou)
  (bkz: umi ryuzaki)
  (bkz: fuu hououji)
  bir de yuzurenai negai vardı ki...
 • hikaru (lucy) 'nun uyandırdığı ateş perisi. periyken alev yeleli bir aslan suretindedir.
 • en güzel yanı cephironun işleyişini sağlayan çekirdek sistemiydi.
  prenses emeraudeun kendini ve aşkını (eski sadık komutan-yeni azılı düşman zagatos) hiçe sayarak dünyanın iyiliği için yaptığı fedakarlık çok etkilemişti yeni yeni büyümekte olan çocuk bünyemi.dünyanın durumu çekirdek olan kişinin ruhi yapısına bağlıydı.çekirdekteki bozukluk tüm cephiro'yu etkiliyordu.(misal çekirdeğin bir yeri ağrısa deprem-tsunami falan oluyordu)
  ayrıca görselliğin yanında psikolojik yönü de ağır basan bir yapısı vardı ve insan ruhunu yücelten duygular çok güzel aktarılmıştı(fedakarlık-dostluk-dayanışma...).(aktarılmıştı işte lan hayret birşey)
 • 'buu' diyerek ortalarda dolaşan mokona diye yavşak bir yaratık vardı.sonradan öğrendik ki oraların kralıymış.demi god muymuş semi god muymuş artık ama zagatos ortadan ikiye ayırsın diye az beklemedik hani hayvanı.
  daha sonraki sezonlarda kadroya yabancı kontenjanından autozam,chizeta,farem gibi dünyalardan gelen değişik tipler de katılmıştı.çekirdek sistemini kendi dünyalarına götürmek için cephiro'ya savaş ilan edip ortalığı birbirine katmıştı adiler.
 • söz konusu çizgi filmde kızlarımızın zırhları ve kılıçları xp kazandıkça gelişir. bu formatıyla, frp ile bağdaşmasından sanırım, acaba iş çıkar mı diye izleyip, sonra müptelası olduğum çizgi film serisi.
 • hikaru isimli kıza ekstradan bir hayranlığım vardı,
  kızıl sevgim o zamanlardan miras olsa gerek..
 • izledikten sonra kendi oyunlarımda, oyunculara treasure vermek yerine, cut scene ya da vizyonlarla silahlarının değişmesi ve gelişmesi sahneleri yazmaya başladığım çizgi filmdi bu. marina, japonca adıyla umi inanılmaz bir afetti, su büyüleri yapardı. anemon (fuu) sakin mizacıyla iyileştirme büyülerine yönelirken ateş parçası kızımız lucy (hikaru) (acaba hangi ismin kısaltılmışı bu, hehe) yakmış geçirmişti ortalığı. işin en tuhaf yanı, bu çizgi filmin ikinci sezonundaki bir karakterin adı, benim çok sevdiğim bir karakterimin son altı harfiydi. (zagato'nun kardeşi, taş gibi herifti. yalnız rezil bir dublaj vardı, adam cüneyt arkın tonlamasında "nevet" diyordu mesela.) emaraude'un masum ve çocuksu güzelliği tuhaf bir özlem yaratırdı, her bölümde onu görmeyi iple çekerdim, ama clamp* adeta bilinçaltımızı okumuş, dark side versiyonuyla bizi hasta etmişti. beni asıl etkileyen, zagato'ydu tabii ki. adam aşkı için bütün dünyayı, hayatın kendisini karşısına almıştı be. ilk sezonun tümünü izlediğimde, içime oturmuştu resmen, daha sonra bu üçkızın da içine oturacağı gibi. öte yandan guru clef, daha en baştan her şeyi bilmesiyle puşt, ama bilgeler bilgesi beyaz karakter tadındaydı, keşke biraz daha uzun boylu olsaydı.*

  bu serinin güzel bir noktası da, villain karakterlerdi. misal alcione, ama bir kere bile zaferi tadamadı zavallım. öte yandan innova, zagato'nun niyetini başından beri bildiği halde efendisine sadık kalmış, insan formuna dönüşerek (aslı sihirli, gümüş renkli beyaz bir kurttu) kendini bizim kızların önüne atmıştı, acı olan, bu muhteşem yaratığın zagato'ya emaraude tarafından hediye edilmiş olmasıydı. bir de emaraude'un koruyucusu lafarga vardı ki, şahane adamdı. şirin bir summoner olan ascot ikinci sezonda bizi dumura uğratmış, pembe saçlı bard kılıklı caldina ise ses tonuyla kendine hayran bırakmıştı, ama tabii ki baş karizma zagato'ydu. (aslında amacını tahmin ettikten sonra kendisini villain olarak görmedim, göremedim) gidişiyle beliren karizma açığını kardeşi lantis bile bir yere kadar doldurabilmişti hani.

  ayrıca, izledikten sonra herkese bir mokona kampanyası başlatasım gelmişti, bilmiyorum aynı şekilde düşünen var mı.
 • kötülerin sırf kötülük olsun diye değil birtakım sebepler yüzünden kötülük yaptıkları ve sonunda ölmelerine üzülüp ağladığımız clamp imzalı çizgi film. altı yıldır kullandığım nick'imi içinde bulduğum hikaye. birinci sezonun finali gördüğüm en güzel finallerden biriydi. ikinci sezon hiç olmasa daha mı iyi olurdu acaba.
 • bende de vhs formatında arsivi bulunan cok sewilen, sayılan, tapılan,,, ugruna sabahın 6'larında kalkılan bi animedir.
  zamanında brt de sonra da show tv de gösterilmistir...
  lucy( ki gercek adı "hikari" dir. ama maglum türkler öyle uygun görmüsler), marina( bu kizimizin adı da "umi" dir) ve anemon( hayret bi bunu degistirmemisler) adlı 3 lise ögrencisinin tokyo kulesinden, sephiro'ya ya ısınlanmaları we orda sihirli sovalyelere dönüsmeleri....