şükela:  tümü | bugün
  • amsterdam'da magic mashroomların yasaklanmasından sonra smart shoplarda satılan yer mantarı. denilene göre etkisi mantarlardan daha düşükmüş, tabi yine farklı derecelerdekilerden mevcut.
  • farklı halüsinasyonlar (görsel, işitsel) ile çok değişik bir deneyim yaşamanızı sağlayacak ceviz tadına yakın mantar. duyularınız sanki sonuna kadar açılmış gibi olur. duyguları tavanda yaşarsınız. yani iyi hissettiğiniz ve bu yolculuk boyunca da öyle hissedeceğinizi düşündüğünüz bir ortamda yemek lazım. güvende hissetmediğiniz bir ortamda yerseniz aman diyim bad triplere gelirsiniz.
    edit: tabii hiç tavsiye etmiyorum. yemesin kimse.*
  • guldururken dusundurur*.
  • ben alkoliğim, altı üstü 2 bira içtim nasılsa deyip denemeyin. klozette uzun zamanlar* geçirmenize sebep olur. sonra yanınızdaki insan mavi buzlar kartalının peşinde koşarken, siz sik gibi onun fantazilerini dinlemek zorunda kalırsınız. efendi gibi boş mideyle, yasal olan topraklarda* deneyin.
  • internet üzerinden satışı yasa dışı olmayan, tadı bi boka benzemeyen ama kafası psychedelic olan yer mantarı.

genelde amsterdam'dan dünyaya satışı var. çoğu ülke yasaklı listede. türkiye başta geliyor tabi ki. çin, amerika, kanada, italya, avustralya, iran, pakistan, kuzey kore, isviçre ve bikaç ülkeye daha gönderimi yasak.

şahsi tecrübelerime göre çok ağır bir kafası var. yaşadıklarımın en ağırı oydu sanırım. tamamen görüntünüz kayıyor. uyuşuyorsunuz biraz. tabi türüne göre farklılıklar gösterebiliyor. ve bunu bad trip'e çevirmemeniz de çok çok önemli. yiyorsanız kesinlikle bad trip stopper bulundurun. önerilerim, yerken mantarın tadını çok hissetmemeniz adına m&m's ve suyla tüketmeniz.

macaristan gönderilebilir ülkeler arasında yer aldığından bugün sipariş ettim dört kutu. yarın ödemeyi yaparsam perşembeye elimde olacak. iki farklı tür denemeyi planlıyorum.

(bkz: high hawaiians)
    (bkz: dragon dynamite)

her birinin verdiği etki ayrı. mesela high hawaiians için şunu demiş;

hem gözünüz açıkken hem kapalıyken renkli görseller görebilirsiniz.
    (bkz: mandala). high hawaiians, hawaiian mantarının kafasına eriştirebilen tek truffle'dır ve kesinlikle ilk defa deneyenler için uygun değildir.

dragon dynamite için ise şunu demişler;

dragon dynamite kataloğumuzdaki en güçlü truffle'dır. küçük bi dozu bile (5-10 gram) (bu arada bunun kutusundan 15 gram çıkıyor) sizi mutlu ve eğlenceli bi trip yaşamanıza yeterlidir. biraz daha yüksek doz (15 gram) alınırsa derin şekilde renklere odaklanırsınız ve her yerde alakasız renkler görürsünüz. ayrıca kutunun hepsini yerseniz (15 gram) ecstasy trip yaşarsınız. kesinlikle ve kesinlikle tecrübeli tripperlar içindir.

kesinlikle günde bi kutudan fazla yenilmemelidir.
  • bir paket dragon's dynamite olanını " bunlar adam sikiyorlar adam, mantardan kafa mı olurmuş" diyerek denediğim ve ilginç bir 1-1,5 saat yaşatmış mantar.
  • en başlangıç seviyesi olanının bile yaklaşık 2 saat daha önce hiç yaşamadığım enteresan şeyleri yaşattığı, tadı berbat olan yiyecek. görsel efekt falan çıkıyor, çocukken gördüğümüz cinler gibi değil ama, ilginç. ben bunu biraz skhizein'e benzettim.
  • tamamen kendi kişisel deneyimlerim: ( 181 cm- 83 kg)

*amsterdam' da deneniyorsa vondelpark' ta denenmesi tavsiyemdir. güneşli bir günde denemeniz de etkisini daha da artıracaktır. (karanlık ortamlarda denemekten kaçının)

*eğer halüsinasyon görmek istiyorsanız bence en az 13 gr yemeniz gerekir. zaten 10 ve 15 gr olarak satıldığı için 15 grlığı alıp gerekli miktarı belirleyiniz. tabi bu bahsettiğim ürün etkisi en düşük seviyeli olan.(mexicana).

*bu şekilde yendiğinde halüsinasyon kısmı yaklaşık 1 saat, mantarın etkisi ise 5 saate kadar sürmektedir.

*mideniz bulanacaktır. ateşiniz belli bir süre çıkacaktır. zaman kavramı yok olacaktır. bunlar da normal yan etkileridir.

* bence en önemlisi mutluyken denemektir. daha doğrusu mutsuzken denemeyin bir boka yaramaz.
  • dunyayi sekere cevirmektedir. resmen candy crush dunyasina daliyorsunuz. gercek dunya ile candy crush dunyasi birlesiyor.

ıstedinizi yapmanizi sagliyor. 2. dunya savasindan girdim. fransiz sahillerine cikarma yaptim. bi ara hitleri goreyim dedim. kaldigimiz evin naziler tarafindan basilacagini dusundum. bi ara anne frank oldum. sonra uzay mekigine bindim. vondelpark a ucarak gittim. cocukluk mahalleme gittim. rahmetli ananemi gordum. kisacasi ne istersem onu yapabildim. yuzum gulmekten kasildi.

he bi ara da red light a gittim. kadinlarin kafasi gunduz gorduklerim ama vucutlar sekerden.

deneyceklerde ayni seyler olur mu bilmem ama bende ne bas agrisi ne mide bulantisi ne de ertesi gun yorgunluk yapti. temiz is oldu yani. ılk kez kullanicam dedigimde eleman 15 grlik arizona verdi ve 10 gr yeter dedi. soyledigi gibi kullandim ve ne dediyse aynisi oldu.

bir daha gidersem vondelpark ta denerim diyorum. acik havada neler yapar acep?
  • amsterdam'da edinip denediğim bir çeşit yer mantarı. satan adam, acı tadını bastırması için çikolata ile yemem gerektiğini söyledi ama ben pek gerek duymadım. aynı ceviz gibi tadı var ve kıtır kıtır, tek farkı boğazda hafif ekşimsi-acımsı bir tat bırakması. üzerine bir bardak su içerek kurtulabilirsiniz o tattan.

ben ilk defa yediğim için en yüksek kafası olanlardan sadece 10gr aldım, zaten tek porsiyon o şekilde satılıyor. ilk 1 saat bir şeyler geliyor gibi oldu ama sonradan anladım ki o 1 saatte olanlar hiçbir şey değilmiş. takip eden 3 saat boyunca öyle şeyler yaşadım ki kelimelerle tarifi mümkün değil.

yabancı bir ortamda ve yalnız olduğum için bad tribe çok müsaitti, onu fark ettim, ama daha önceden uyarıcı maddeler denediğim için kafamı kontrol etmeyi ve yönlendirmeyi başardım. yani bunu deneyecekseniz yalnız olmamanızı öneririm. doğru yönlendirmeyi başardığınız anda sizi muhteşem bir hayal alemi bekliyor, isterseniz toprağa oturup denizden çıkan midyeleri izleyin, isterseniz taşı tutup elinde eridiğini görün. ya da aynı anda etrafınızda 4 mevsime dair şeyler görün. ama ne olursa olsun, kafanızın en yüksek yerinde, aynaya bakmayı unutmayın :)