şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte de 2010-2011 yılları arasında vişneli magnum başlığı altında bahsedilmiş, 2018 yılı itibarıyla algida raflarında yeniden yer almaya başlayan yeni vişneli magnum'un adıdır. dondurmasının vişneli olmasının yanı sıra çikolata ile dondurma arasına tıpkı magnum double'larda olduğu gibi bir katman daha eklenmiş ve o katmanın yoğun vişneli tadı dondurma ile birleşince hakikaten ortaya ürünün ambalajında da yazdığı gibi tam anlamıyla "yoğun vişne hazzı" çıkıyor. fiyatı dışında beni her anlamda memnun etti. fiyat konusunda da şunu demek istiyorum, hani magnum'un pahalı olduğu yılları geride bırakmıştık lan? o kadar nostaljisini yapınca geri döndü sanırım.
  • klasik magnum; azıcık vişneli ama asla reklamı yapıldığı gibi haz verecek kadar vişne falan yok içinde.

bir de keşke içi sade dondurma değil de çikolatalı olsaydı, vişne ve çikolata bence daha uyumlu bir ikili, evet. *
  • eskiden lami diye sikko ötesi bir çikolata vardı, oturmaya gidilen on evden üçünde verirlerdi, fondan mıydı neydi tam bilemiyorum. bu vişneli magnum'un da çikolatası ve hemen altındaki vişneli kısım bana çilekli lami'yi hatırlattı. böyle yapay ve aromalı geldi. çikolatanın içindeki vişneli-vanilyalı dondurma kısmı fena değil yine de.