şükela:  tümü | bugün soru sor
  • az önce kampanyaya katılmak için bir kaç şifre girişi yapıyordum. girdiğim 7. şifrenin daha önce girildiği uyarısını aldım. öncesinde girdiğim 6sını, girişlerini yapar yapmaz başka bir yere koydum. karışmış olma ihtimali yok. biriktirdiğim 40 kadar çubuk vardı. ilk defa giriş yaptım. yani daha önce girmiş olamam.

anladığım kadarıyla birisi şifre üreten algoritmayı çözüp, sisteme otomatik giriş yapıyor. kazanınca da boş bir çubuğa (nerden bulacaksa) şifreyi yazıp arabayı alacak herhalde.
  • daha önceden bir şifre göndermeme rağmen telefon numarama hiçbir mesaj gelmeyen çekiliştir. normalde telefon numarasına katıldığınıza dair bir mesaj gelir ama mesaj hiç gelmedi.
  • düşük fiyatlı magnumlarda okunması son derece zor yazıyla yazılan şifreler, double çikolatalı bilmemneli süper boylarda son derece offset baskıyla işlenmiştir.

bir iki mesaj denemesi sonrası bu işin maliyetini düşündüm ve çok nadir yaptığım işlerden biri olarak uygulamayı indirdim: dünya varmış! bilgileri bir defa giriyorsunuz ve bundan sonra her yalamanız bittiğinde sadece şifreyi girip sondaki onay kutucuğunu işaretliyorsunuz.

yaklaşık 40 tane çubuğum var. ne yediğimi yazılara bakarak görebilirsiniz. fakirler genelde ucuzunu yerler. yerde bulduğum bir kaç çubukta ne yazdığınız tahmin bile edemiyorsunuz, o derece feci.

yukarıda ağlayan arkadaşlar! muhtemelen siz de ucuzunu aldınız ve girerken karıştırıp daha önce girilmiş bir şeyler yazıverdiniz. üzerinden ciddi zaman geçtiği için muhtemelen daha önce girilmiş bişi oldu.

bir de sms yazmışlar da olmamış: kıyamam ya!

neyse, bana çıkınca sizi de biraz gezdiririm
  • yeni değil 5-6 yıl önce başıma geldi aynısı
  • twitter adres’inden ulaşabilir ve derdinizi anlatabilirsiniz. ben de kayıt yaptırırken bazı problemler çıktı ancak burdan yazdım kendilerine. daha sonra müşteri hizmetlerinden bir hanım ablamız aradı ve katılımın başarılı olduğunu söyledi. burada önemli nokta başvuru yaparken girdiğim ‘kodu’ söylemesiydi.
    kampanyaya katılım için son 5, çekiliş için ise son 14 gün! işim olmazsa çekilişe de katılacağım.
    katıldığım çubuk halen duruyor ama üzerindekiler okunuyor mu bilemiyorum. doğum günümden önce kazanmak ümidiyle. bol şans.
  • sabote etkisini bilemiyorum ama bir donem inat edip biriktirip fazlaca sayida katildigim bir cekilisti guverek katilmistim. tabiki cikmadi art niyet aramamistim. ıyi bir hesaplama yapinca para vermeden katilmak ve cikma sansinin yuksek olmasi insani cezbediyor.
  • ödül kazanılması halinde çubuğun ibrazı gerekiyor.
    o iş nasıl olacak?
  • bu tip çekilişler genellikle zaten danışıklı dövüş şeklinde geçer kazanan da her zaman bellidir. daha önce de bir başlıkta yazmıştım direkt bir yakınımın arkadaşının tezgahı üzerine çıkan araç yakınım tarafından arkadaşına verildi( lafta satıldı) adam da borçlarını ödedi..siz yalamaya devam edin :))