şükela:  tümü | bugün
  • şurada görüleceği üzere magnus reyiz video sonuna doğru şah çekiyor, rakibi ivankiev denen ibine de şah çekildiği halde tınlamıyor ve at oynayıp magnus'a şah çekiyor.
    magnus da noluyo amk? diye şahını kaçıyor. ama sonra sonra olaylar gelişiyor. magnus hakeme sövüyor. ulan ben şah çekmiştim önce diye. ahahahahahaha.
    ivankiev ibinesi banane lan diyor falan.
    vay amk sayın seyirciler.
    siz videoyu izleyip sonra da altındaki yorumları okursanız, cem yılmaz halt etsin . gülmekten altınıza işersiniz garanti.
    edit : inarkiev imiş ismi. olur öyle.
  • ağır karaktersizlik içeren olay. inarkiev’in bunu bilinçli yapmamış olması mümkün değil. carlsen çok haklı olarak sinirlenmiş. yaptığı hiç etik olmadığı gibi bir de pişkin pişkin “ben kazandım” diye kural hatası olduğunu iddia ederek itiraz etmesi inanılmaz. hakem oyunu kaldığı yerden devam ettirmek istiyor, inarkiev de trip atarak çekiliyor.

hakem ayrı, inarkiev ayrı suçlu. adam delirmeyip de ne yapsın? ayrıca o şaşkınlıkta şah d3 hamlesi yapması normal. zira blitz turnuvasındalar. o an ilk düşüneceği şeyin saati durdurup itiraz etmek olamamasının en mantıklı açıklaması.

2017’de yaşanmış bu olay sonucunda carlsen hak ettiği galibiyeti almıştır.
  • carlsen neden şahı alıp oyunu bitirmemiş onu da anlamadım. ben olsam şahı alırdım ve herkes orada keko gibi kalırdı.
  • yav basligini actiginiz olayin 2017’de yasandigini yazmiyorsunuz, biz de gaza gelerek solugu inarkiev’in (ismi de yanlis yazmis baslikta) instagram hesabinda alip adama laf ediyoruz skdbdkdgdjvd

neyse ki meselenin 2 sene once yasanip sonunda da carlsen lehine neticelendigini ogrendim de sildim rezil yorumumu.

dusunsene abi, inarkiev’sin, birkac yil once dunya sampiyonuna karsi cirkin bi sekilde galip gelmeye calismissin, herkes seni yerin dibine sokmus, olay kapanmis, aradan onca zaman gecmis, sonra bir gun nereden ciktigini bilmedigin bi tip sosyal medya hesabina gelip “tuuu terbiyesiz, utanmiuor musun lan” falan diyor, yine mi ayni muhabbet be diye iclenip bi sigara yakiyorsun, o ucube eleman (yani ben) hizini alamayip saldirgan bi yorum daha yaziyor, efkarli efkarli ufka bakiyorsun...
  • carlsen'in rakibi ernesto inarkiev.

ama çakal inarkiev de denilebilir. yaban çakalı.