şükela:  tümü | bugün soru sor
  • isveç ve göteborg'un efsane futbolcularındandır kendisi.
  • 94 senesinde galatasaray'ın oynadıgı $ampiyonlar ligi maclarında ba$ımıza büyük bela olmu$tu.. 1-0 biten iki macta da galatasaray'a golü erlingmark atmı$tı. hem 92 avrupa $ampiyonası hem de 94 dünya kupasında isvec milli takımı forması giydi. böyle angut bilgiler benim de canımı sıkıyor ama olsun. birisine lazım olur.
  • galatasaray'a 1994 senesinde ali sami yen'de ş.ligi maçının son dakikalarında kornerden gelen topa kafayla golü atan isim. niye unutmadık bu golü? çünkü sen 20 küsür korner at(24 diye kalmış aklımda) bir şey yapama, elin oğlu takımının kullandığı ilk kornerden golü atsın. pozisyona girmeden maç kazanmak için iyi bir örnektir o maç. (bkz: 2 kasım 1994 galatasaray göteborg maçı)

    edit: mcm uyardı 23 korner atmışız o gün. bu çocuğun hafızaya da hastayım haa. *
  • bu adamın ismi bugün hala dimağımda ise, tek sebebi galatasaray'ın iki göteborg maçı oynaması ve bu adamın golleri ile galatasaray'ın iki maçtan da 1-0 mağlup ayrılmasıdır. defans oynamasına rağmen galatasaray'ı iki maçta da boş geçmemiş ve kafa gollerini atmıştır.
  • aklımdan ismi çıkmayan kabus gibi bir adam. samiyendeki maçta 25 korner kullanmış galatasaraya karşı ilk kornerini 87 de kullanan göteborg un golünü atan adam. isveçteki maçta da sonlara doğru golü bu şahıs atmıştı. iki maç arasında 15 gün vardı. dejavu gibi bu sahneler beynime öyle bir kazınmış ki ergenliğimde.. erlingmark diye sayıklayarak geçti gençliğim