şükela:  tümü | bugün
  • amerikan traşına bile mesafeli yaklaşmakta olan mahallemizin berberine beni baştan yarat dersen, o adam ense aynasını kafana geçirir arkadaşım.

hiç soruyo musun senin böyle bir misyonun var mı, böyle bir hedefin var mı diye? avm'lerin alt katlarını işgal edip kurbanlık koyun fiyatına saç kesen havalı saç tasarım merkezi mi sandın orayı? en nihayetinde altın makas berberi işte, adamın aldığı eğitim belli.

ha naturel enseyi çizgiye çevirir, sağa taralı saçı sola yatırır ama baştan yaratmak? yo dostum yo.
  • mobilet ense saç modeli ile sonuçlanabilecek istek.
  • cesaret isteyen tekliftir. eğer gerçekten baştan yaratmayı becerebilirse berberden fedon gibi çıkacağınız su götürmez bir gerçek.
  • zamanında babamın beni "sen git tıraş ol, parasını ben sonra veririm" diye gönderdiği, koltukta otururken "çıkışta para isteyince ne derim lan ben" diye gerim gerim gerildiğim, utandığım, babamın elim 3 kuruş verip yollamaktansa her defasında bana "babam sonra verecek" gerilimini yaşattığı bir berberim vardı. ortaokul ve lise hayatımı onun koltuğunda geçirdim. yaşlı, tam anlamıyla bir emekli berberiydi. işte bu adama değil "beni baştan yarat" demek, saçımı şöyle kes bile diyemiyordum. o yıllarda moda olan amerikan tıraşı istediğim gün, bana "prensip olarak amerikan tıraşına karşıyım" demiş ve saçımı her zaman olduğu gibi alabrus kesip eve yollamıştı.

lise yılları boyunca saçı bağkur emeklisi gibi kesilmiş halde okul koridorlarında gezen ikinci bir kişi yoktu. bir berberin prensip olarak bazı saç kesimlerine karşı olması o yıllarda bile tuhaf geliyordu bana. demem o ki bu lafı demek berber üzerinde hiçbir etki yapmaz, size he der alabrusunu yapar efendi gibi.
  • - abi nasıl keselim?
    + sana bırakıyorum
  • ben denedim üç numara ile kalktım.
  • mahalle berberinin içinden küfür etmesine sebep olacak olan olay. “ne diyor bu mnıskim?!”
  • damat tıraşı yaparsa acı verdirecek olan söylemdir.
  • berberin dükkanın arka tarafından kılıcı çıkarıp, kafadan apis arasına doğru yarıp, ilgili mevtayı bir tarlaya iki parça halinde atmasına neden olacak süreci başlatabilecek söz obegidir.

bu yüzden berberinizin türkçeyi okuyan ve anlayan biri olduğundan emin olun.
  • yaratmasıyla sonuçlanır

(bkz: oo kendini bana bırak)