• (bkz: saç taramak)
  • saclarimi pek taramam ama kirpik kivirabilirim
  • yakanı yakalayıp evire çevire*
  • bir anket olayi.

mesela ben sirf laf soz olmasin diye yangina kafa atiyorum. tavsiye ederim.
  • su veren itfaiyenin hortumunu sevmek.
  • düğün yapın bence. takı falan.
  • hayırdır svihs'ciler çıkmamış ortaya?
  • saç taramak?
  • sigaramı yakıp saçımı tarayacağım kesin. ve hatta bizzat da yakabilirim mahalleyi.

iki yıldır aynı evde oturuyorum. karşı komşum torbacı ve tüm sokak bundan haberdar. bir diğer komşumun çocukları sabah dokuzda eline kaşıkla kevgir alıp gürültü yapmayı adet edinmiş yedi kardeş. bense sırf mahalle baskısı görmeyeyim diye biraz açık bir kıyafet giysem üstüme ayak bileğime kadar örten pardösü giyip öyle evden çıkıyor, olur da normal bir erkek arkadaşımı evime davet edeceksem evin arkasında bulduğum çalılık patikayı kullanıyorum. gürültü yapmıyor, ekstrem durumlar dışında akşam 10dan daha geç saatte eve gelmiyor, evden işe işten eve bir yaşam sürüyorum. sırf yalnız yaşadığım için arkamdan iki yıldır konuşuluyor, bunları duyuyor kulak asmamaya çalışıyorum. bütün gün herkesin gürültüsünü pisliğini çekiyor ses çıkarmamaya çalışıyorum ve yine de hala istenmeyen, aforoz edilen benim.

bir saat kadar önce sokaktan gelen çığlıklarla cama koştum, yukarıda bahsettiğim torbacı olan komşum kadının biriyle önce bağıra çağıra kavga etmeye, sonra kadını darp etmeye başladı. tam polisi aradığım sırada kadını boğazlamaya başlamıştı. baktı ki çok ses çıkıyor kadını zorla arabaya bindirdi götürdü.

bu sırada benim aşırı ahlaklı komşularımsa sesini bile çıkarmadı. benim dışımda bir kişi bile camdan başını uzatmadı. kimse o kadını kurtarmaya çalışmadı. ne güzel ahlak!

şimdi bu mahalle yansa ben saçımı tararım arkadaşlar. muhtemel atasözündeki abla da gerçekten hayat kadını değildi zaten.
hesabın var mı? giriş yap