• ben fero mahlasıyla gönüllerimizde taht kuran beyefendinin inanılmaz eseri.

dinlemek için : mahallemiz esmer
  • (bkz: ben fero)

bu inanılmaz eserin sözlerini şuraya bırakalım.

şehir dışı semtimiz (semt) fizikler hep sentetik (hep)
    biladerim her çeşit (her) mahallede yok etik (bilader)
    nefes tutup çek tetik (çek) nişancı bu genetik (genetik)
    zencilerim atletik (jump) tüketilir at eti (çünkü)
    kaşlar çatık kesat işler nigga (kaş)
    nerden çözdün altın dişler nigga (çöz)
    amir paket eder fişler nigga (fiş)
    paket olan kaderini dissler nigga (diss)
    orman kanunları nigga, yavaşlama biçerim (bitch)
    güzelbahçe pas, küf, viski, konyak içerir (bitch ulan)
    remy martin işerim (remy ma) nigga özel üretim (piç)
    mahallemi rich edip (rich) tamamlarım işimi (iş)
    ara ki bul eşimi, (bul) çok severim peşini (cash)
    senelerdir bırakmadı badicilik peşimi (badici)
    bicepslerim iyidir (bas) beyaz ananem gibidir (anane)
    o da benle hemfikir (o) barfiks sike çekilir (sik)

nakarat

yeşiliniz benim burda 5 para etmez
    unutturur bildiğini, eşgaller leşler
    mtv base’ler, her zaman ace’ler
    derin bir nefes ver, mahallemiz esmer (x2)

nasıl böyle iyi mi (iyi mi) hıdıdı hıdıdı stili (hıdıdı)
    elektrik gitti yine oyna yirmi birini (twenty one)
    yorma hemen dilini (dur) tez bitirir pilini (pil)
    auto-tuneum temizler, kulakların kirini (kir)
    trap hiphop bu yenisi, teferruat gerisi (boş)
    raketsiz oynarız tenisi, yırtık elin derisi (hah)
    hennessy hennessy hennessy (hennessy) içme göbek erisin (piç)
    bas daha çok yenisin (piç) iki kemik ve derisin
    buzlarımı eritir (buz) rapin dirisi irisi (rap)
    beat şekilli birisi (çok) ikimiz en iyi bitirim (en iyi)
    chris paul’la sakal gibi çok roket bi ikili (çaf)
    özdereden dikili, sound check, bir iki bir iki (izmir)
    cash’ler döner gangıster nigga (cash)
    keyfimiz güzel herkes ister nigga (keyf)
    ister fero istersen nigga (fero)
    anladın mı mahallemiz esmer nigga (nigga)

nakarat

yeşiliniz benim burda 5 para etmez
    unutturur bildiğini, eşgaller leşler
    mtv base’ler, her zaman ace’ler
    derin bir nefes ver, mahallemiz esmer (x2)

mahallemiz esmer (x2)
  • bir anda tüm dinleme platformlarından klibi ve kendisi yok olan şarkı. nedenini anlayan yeşillendirsin lütfen.
  • autotune severleri tatmin edebilecek potansiyele sahip ben fero şarkısı.
  • çok rap dinleyen biri olarak ilk defa bu şarkısı ile ben fero'yu dinledim. son zamanlarda çıkan en iyi şarkı ve klip.
  • kendisiyle bugün tanıştığım ben ferdi’nin bir parçası. kimlerdensin den sonra pek beğenmedim de neyse güzel.

klip için yönetmen demiş ki ben ferdi’ye : “ferdi, olay şöyle şimdi, sen öküz gibi vücut yapmış arkadaşlarını topla, bi pota bulalım maallenin birinde, onun amua koyana kadar tırman, ganırttır, zıpla potaya, üzerine bin hafız vur kırbacı, sonra altın zincir, yarı cıplak, pipini tuta tuta şarkıyı söyle, patlat ortaya. arabadan da yarı cıplak çık, elinde fiski, raad ol, şahane olcak, bende”.

aynen böyle süper ötesi thug life olmuş.
  • ben beğendim çok. durmadan dinleyip tüketmeye çalışıyorum baya uzun sürdü hala tükenmedi nigga. ha bir de fero tip olarak acayip itici bir adam esasen; ama sevdim ben işinin kalitesi saygı uyandırdı bende bu white nigga.

hani millet eleştirmiş villa gibi ortamdasın fukara nigger'lığı edebiyatı yapıyorsun diye, bence siz çok yanlış gelmişsiniz. adamin o edebiyatı yapması için illa fakir olması gerekmiyor. ayrıca türkiye'nin en zengini ya da en eliti bile zaten varoş ulan. bizde sosyete abd'nin ittirmesiyle derin devlet kaktırmasıyla özal burjuvazisiyle falan gelmiş, adam çıkmış fero'ya sosyetesin mahalleli gibi davranıyorsun diyor. nigga nedir, ezilmişliktir, serseriliğe, cehalete mecburiyettir, yasadışılıktır, sebeptir, sonuçtur, ko ntrolsüz güçtür. bu da tr'de esmerliktir işte. türkiye'deki her mahallenin kaderidir hemen hemen. adam bu mahallelerden birini almış meşrebince işlemiş. illa 6 ay karıncalarla yaşaması gerekmiyor.

ha bir de göze parmak sosyal mesajcı rapper'cı özlemi duyanlar var. yok sözler eskiden neymiş şimdi ne hale gelmişiz. hani karsindakinin anladigi kadardir ya sozlerin. adam mesaj kaygisiyla da dalga gecmis şarkida onu da anlamamişsin sana zaten savaş, ölüm, arabesk rap lazim.
    mesela body'ciligini falan eleştirmişler adamın, adam orda bicepslerim iyidir beyaz ananem gibidir derken bodycilikle de bicepsle de dalga geçmiş. mahallemi rich edip derken robin hood, yeşiliniz benim burda beş para etmez derken aşık veysellik etmiş vs. anlarsan.
  • bu şarkıyı sevenlerle oturup konuşmak isterim.. ciddi anlamda hiç müzik ya da turkçe rap dinlememiş olmaları gerekiyo çünkü.. üzücü baya..

tanım: yarrak gibi şarkı, bok gibi rap, özenti ötesi sözler ve klip.. nigga falan diyo olm ya asdasfasdasa hay allah..
hesabın var mı? giriş yap