• sezen aksu gibi kadın. başka türlü anlatmak zor ama söyle demek lazım içinde olduğu işleri birden parlatıyor "işte bu kadar "dedirtiyor. senarist olarak o kadar güveniyorum ki en dandik görünümlü bir dizide bile adı geçiyorsa oturup izliyorum daha pişman olmadım *sezen aksuyla da gerçek hayatta arkadaş olduklarını düşünüyorum yani çocukca bir mantık yürütme işte...
  • yıllardır erkek sandığım senarist.
  • şaşıfelek çıkmazı, asmalı konak, kampüsistan gibi başarılı dizilerin senaristliğini yapmış insan. buna rağmen google ismini arattiginizda doğru düzgün ne bir fotoğrafını ne bir röportajını bulabilirsiniz. özellikle senaristliğinin yanı sıra yönetmenliğini de yaptığı şaşıfelek çıkmazını çok ayrı bir yerde tutmak gerek. bu dizi türk dizi sektörünün yüz akıdır. bu dizide yazdığı karakterler de diyaloglar da o kadar gerçek ki sanki hepsini tanıyor gibiyim ve gıcık olduğum tek bir karakter bile yok. düşünüyorum da şu karakter olmasaymış dizi çok bir şey kaybetmezmiş dediğim bir karakter bile yok çünkü bu dizide başrol diye bir şey yok. bütün karakterler o kadar iyi yazılmiş ki hepsinin yeri çok farklı ve biri yazılmasa dizi çok şey kaybedermiş bence. normal bir mahalle, normal bir aile, makyajsız, normal kıyafetli insanlar. kahvaltıları bile o kadar gerçek ki peynir ekmek zeytin ve çay var sadece masada. normal insan kahvaltısı yani. keşke tekrar bu kadar "normal" insanların olduğu diziler yazılsa.
  • su an izledigim (bkz: hayat şarkısı) adli dizinin senaristligini yaptığını ogrendim. ve kimmis diye bakayim dedim, evet bu da benim ayibim, bi de ne göreyim hep benim bayildigim diziler onun eseriymis.
    saşıfelek çıkmazı
    nasıl evde kaldım
    çatısız kadınlar
    bi de cok bayilmasam da bunda bir ışık var deyip iyi kötü takip ettiklerim
    merhamet
    asmalı konak
    ve su anda da bu sezon iste bunu izlemeliyim dedigim hayat şarkısı. meger bayildigim bir senarist/yönetmenmis de haberim yokmus.
    cahillik zor valla :)
  • çatısız kadınlar,şaşıfelek çıkmazı ve nasıl evde kaldım bu üç diziyle gönlümde yer etmiştir, eli değdi diye birçok işini izlemiş,kimisini sevmiş kimisine mesafeli yaklaşmışımdır onun isminin geçmesi benim bir yapımı seyretmem için yeter şart olmuştur, şu an al yazmalım dizisini yazıyor eskisi gibi hem yazıp yönetse belki daha çabuk ısınırdım ama özellikle aile içinde geçen diyloglar eskisi gibi değil, kendi öykülerinden senaryo yazsın ve de yönetsin istiyorum ben onu farkettim çünkü başkalarının öykülerinden senaryolaştırdığı asmalı konak ve haziran gecesi beni o kadar sarmamıştı.
  • sasifelek cikmazi,catisiz kadinlar,nasil evde kaldim gibi kaliteli dizilere hem yonetmen hem senarist olarak imza atmis bir bayan ama ilginctir asmali konagin senaristi olarak taninmaya basladi simdi.
  • selvi boylum al yazmalım adlı nadide filmin dizi uyarlaması olacak olan 'al yazmalım'ın senaristi.
    mahinur ergun ismi çocukluğuma kadar uzanır, orada bile vardır. ama hep bir isimden ibaret yani hiç bir görsel bilgi yok. öyle olunca da ben hep erkek sandım bu şahsiyeti. neden bilmiyorum, belki içinde yaşadığımız ataerkil toplumun bendeki soysuz etkisi, belki erkeklerin bu sektördeki çoğunluğu, belki de benim bi aptallığım. üstelik hatunun isminde nur var. yani isim de hiç unisex bi isim değil yani. çocukluk işte, sorgulamadan kabul ediyorsun sonra yıkmak zor oluyor. neyse, öyle ya da böyle ben yıllarca erkek sandım mahinur ergun'u.

(bkz: sen çok yanlış gelmişsin kardeş)

edit: agustos13 adlı yazarın da mahinur hanımı yıllarca erkek sanması gerçeğine tanık olunca, bu durumun nedenleri üzerine derin bir araştırma yapma isteği uyandı bende. sosyolojik mosyolojik, her türlü...
  • senaryo mantigini cozmus bir senarist.. vakti zamaninda tomris giritlioglu'yla bayagi yakinmis..

kendisiyle yapilmis bir soylesiye de suradan ulasmak mumkun:
    http://buyrunburdanokuyun.blogspot.com/…tuplar.html
  • sasifelek cikmazi'nin yazar ve yonetmeni. sinan cetin'in yaninda asistanken ayrilip kendi dizilerini cekmeye baslamistir (yanlis hatirliyor olabilirim, neden olmasin). kanimca catisiz kadinlar gibi sonraki dizilerinde sasifelek'in yanina yaklasamamis olsa da ortalamanin uzerinde calismaktadir.
  • elinin yönetmen ya da senarist olarak değdiği işleri izlerken, onun elinden çıktığı mutlaka anlaşılan yönetmen ve senarist...

çok gerçek karakterler ve çok gerçek diyaloglar vardır. sanki alt komşunuzu ya da yakın bir arkadaşınızı seyrediyor gibi olursunuz...
hesabın var mı? giriş yap