şükela:  tümü | bugün soru sor
 • athanatos adlı kitabın yazarı.

  çeşitli dergilerde edebiyat, sinema ve toplumsal mücadele tarihi ile ilgili yazılar yazmaktadır.

  yazarın ilk kitabı olan athanatos (ölümsüz), birbirini tamamlayan üç öyküden oluşmaktadır. son öyküyle birlikte mitoloji ve gerçeklik arasında ilginç bir bağ kurulmuştur.

  kitabın en sevdiğim bölümlerinden biri:

  " insan, tersten metamorfoz geçiren bir kelebek gibidir. geliştikçe kanatlarını yitirir, yüreği korkuyla dolar, yılgınlık salgılayan bir tırtıla dönüşerek endişeyle ördüğü kozasına bürünür ve çürümeyi bekler. özellikle eğer ortada mağlup edilmesi zor bir kuvvet varsa. insanın bu ters metamorfozuna gerçekleri kabul etmek deniyor.
  sanırım bizim küçük kıyımız da gerçekleri kabul etmeye elverişli bir yerdi.
  fakat biz rıhtımdaki çocuklardık ve kanatlarımız vardı. henüz yılgınlık salgılamaya başlamamıştık, kozamız da çürümek için çok erkendi. ve bir çocuğun uçkun düşlerinin aşamayacağı menzil, mağlup edemeyeceği kuvvet yoktur."

  bu kitabı özel kılan belki çocukluğun saf duygularından bahsetmesi belki gerçek bir tutkunun peşinde olmak fikrini paylaşması belki de düzene başkaldırmasıdır.

  her insan gibi bazı zamanlar yaşama, iyiliğe ve güzelliklere olan inancım azalır. umuda dair birkaç cümle okumak ister sevdiğim şair ve yazarlara koşarım. bu kitapta da kendime bir şeyler buldum. güneşli günlere ve umuda inandıran.

  ayrıca yazarın mor yazmalı kadınların güneş ülkesini doğuracağı fikrine inandığına, kendimi inandırdım.

  yazacağı kitapları heyecanla beklemekteyim.
 • “ardından, buluttan yelkenlerini dolduran kış, bordaları köhne kalelerin yıkık surları gibi yükselen kara bir kalyonmuşçasına gelip bu rıhtıma yanaşır ve bekleyenlerin yüreklerine, geride kalanlara özgü o bilindik unutulma korkusunu fısıldardı. öyle ki, ihtiyar yüzlerinde buruşuk ifadeleriyle etrafı seyreden sokaklar bile, gece gündüz bakıp durdukları nemli taşlarda bu korkuyu duymuşlardır.''