• hep arkasindan ileri geri konusulur, konusulanlarin tamamina yakini sacmaliktan oteye gitmez. mahir guven'i sevmeyen, cekemedigi icin sevmez. cunku kendisi inanilmaz derecede uretken bir insandir. yetenegi de tartisilmaz. boya surme teknigi ve renk bilgisi ile ulkemizdeki sayili ustalardan biridir.

ogrencilerine kendi cizimlerini calistirdigi dogrudur. baskasinin cizimlerini calistiracak hali yoktur. kesinlikle kendi tarzini empoze etmeye calismaz. duygusal ve zeki bir insandir. caz sever.
  • bir hafta görülmeyince özlenen bir adamdır.muazzam ciddilikte bir komikliğe sahiptir.fender i ile çaldıklarına doyum olmaz hele kendisine eşlik ediliyorsa çaldıklarıyla sürükler ,sizi başka yerlere götürür.içinde gökkuşağı ruhu taşır.şarap üstadıdır.mahir'le merlot içip muhabbet etmenin keyfi bambaşkadır.tanınması gereken adam gibi bir adamdır.
  • güzel sanatlar hakkında fikirlerimi değiştiren ve bana umut veren süper insan.
  • ekran dışındaki hayatında öğrencilerine ve dostlarına karşı da öyle midir bilmiyorum ama "bir resim bir hikâye" arşivini izlerken sakin tavırlarını ve üslubunu çok takdir ediyorum. insanı yormuyor hiç. bilgisini misafirlerinin konuşmasını kese kese gösterme derdi de yok, ancak sohbetin daha detaylanıp lezzetlenmesini sağlayan minik müdahaleler yapıyor ki onlar da hiç rahatsız edici olmuyor. konukları da o hatırlatıcı parantezleri açmasından memnun oluyorlardır eminim.
  • resimlerine biçtiği değerler az bile, param olsa evi donatırım ben onlarla. ekim* sonuna kadar teşvikiye sanat galerisinde sergisi var
  • mahir güven dosttur, yetenektir,adam gibi insan, yaramaz bi çocuktur..
    çok keyifli bi adamdır, mütevazıdır, komiktir.
    amsterdam gecelerinin ipek böceğidir.
    askerlik anıları , özellikle paraşüt hikayesi muazzamdır.
    kameraya iyi gözükmeyi bilen en fotojenik elemandır.
    cumartesi partilerinin muhteşem orkestrasının gitar ve emprovize üstadıdır.
    ve ve ve aynuru ve can deniziyle birlikte daha da sevilesidir.
  • güzel sanatlara girmek isteyenler için erenköyde atölyesi olan ressam.
  • resim esnafı
  • erenköy'de evinin olduğu apartmanın alt katında atölyesi olan ve öğrencilerini pohpohlamak konusunda çok başarılı olan ressam. atölyesinde özellikle güzel sanatlara giriş sınavına hazırlık üzerine çalıştırır ve büyük sözler vermeyi sever fakat ne sözlerini tuttuğunu ne de güzel sanatlar fakültelerinin hocaları tarafından sevildiğini duymuşluğum vardır. seveni de çoktur sevmeyeni de ama tüm öğrencilerine kendi çizimlerini çalıştırır ve özgün olmalarını engellediği söylenir.
  • paşa güvenin oğlu, türkiye kökenli fransız yazar.
hesabın var mı? giriş yap