şükela:  tümü | bugün soru sor
  • izmir büyükşehir belediyesi'ne bağlı bir firmada taşeron işçi olarak çalışan ve kadro talebi için dava açtıkları sebebiyle işten atılan 258 işçiden biri. mahir kılıç 150 gündür açlık grevinde ve 6 arkadaşıyla birlikte her gün belediye önünde işini geri istemeye devam ediyor. chp'li büyükşehir belediyesi ve işçilerin üyesi olduğu disk’e bağlı genel-iş sendikası sessiz, işçilerin ulaşıp sesini duyurmaya çalıştıkları chp milletvekilleri ise olayı yaşanmamış olarak görmekte ısrar ediyor. ana akım medyanın karşısında konumlanan medya organları ise ya ana muhalefet partisi chp'ye ya da sendikacılara olan yakınlığı sebebiyle olayı görmezden gelmeyi tercih ediyor. bir işçi, bir insan, bir kız babası mahir kılıç, herkesin gözleri önünde gün geçtikçe eriyor. çok geç olmadan mahir kılıç'ın sesine ses olalım.

    konuyla ilgili bir haber.

    konak direnişçileri'nin twitter hesabı.

    mahir kılıç'ın bugün telefon bağlantısıyla katıldığı televizyon programı.
  • mahir kılıç'ın yaşadıkları bizim içinde bulunduğumuz durumu "çok güzel" özetliyor. izmir bb/kocaoğlu, disk genel iş, chp üçgenini tanıyanlar bilenler bu yaşananlara şaşırmamıştır. beylik laflar etmiş gibi olmayayım ama olaya sınıfsal yaklaşmamız, ezilenin yanında olmamız gerekiyor. çünkü bizden başka kimsemiz yok. sendikalarımızın içerisinde dahi durum bu.

    akp yıllardır iktidar çünkü muhalefette chp var. işçinin durumu harap çünkü başımızda disk gibi bir sendika var. sarı sendikayı en azından biliyorsun, ne maldır kaç paralıktır. bu güya devrimci işçi sendikası. mahir orada eriyorken iki üç defa göstermelik adını geçirdiler. bir ara gidildi yanına, o kadar. ciddi bir mücadele verilmedi. diğer konularda ne yapılıyor derseniz, toplanıyoruz, birileri çıkıp tribün amigosu gibi bağırıyor, kitleyi gazlıyor, dağılıyoruz. bu baskı ortamında mücadele vermek kolay iş değil, farkındayım ve yaşıyorum. birilerinin tek sözüyle hayatınız kararır, doğru ama geri bastıkça bu karanlık yoğunlaşıyor, gücünü de bu çekingenliğimizden alıyor zaten.

    bir emekçi yoldaşımıza da sahip çıkamıyorsak niye varız, belediyesine partisini başkanını geçtim sendika denen nane niye var!?
  • kendisi her gün erimekte iken disk'in ağası kani beko chp milletvekilliğine hazırlanıyor. mahir kılıç ismi gibi dirençli bir insan talebi ne? haksız yere çıkarıldığı işine geri dönmek. bu insanın başına gelecek her türlü olumsuzluktan chpli izmir belediyesinin ve disk'in dahli vardır yazıklar olsun.
  • halen direnişine devam eden emekçi bir kardeşimiz, destek verilmesi başlığı en yukarılara taşımamız gerekiyor.

    tanım: kendisi izmir büyükşehir belediyesinde ki işinden haksız yere çıkarıldığını, buna sebeple 51 günlük açlık grevin de olduğunu belirtiyor.

    facebook profili
    gerekli bilgiler ve açıklamalar facebook profilin de, hadi ekşi ahalisi, ses çıkarma zamanı!
  • 55 gündür açlık grevindedir. chp'li belediye akp'nin polisini çağırarak kendisini gözaltına aldırarak ne yapmak niyetindedir? mahir zayıfladıkça kendi oylarının da zayıfladığının farkında değil midir?

    bu ve benzeri soruları sormak için telefon numarası: 0312 207 4000

    adettendir: "anamdan doğduğumdan beri halk partiliyim." diyen bir dedenin torunu.
  • 56 gündür açlık grevinde mahir. açlık grevindeki mahir'e polis çağırılarak müdehale edildi. kadro istediği için işten atıldı. "taşeronluk bitecek" vaadini ilk ortaya atan partinin belediyesine bağlı olarak çalışıyordu. hangi partiyi desteklediğiniz önemli değil. ancak onu görmezden geldiğiniz her gün insanlığınızdan bir şeyler kaybediyorsunuz. aylardır chp genel merkezi önünde. önümüz kış. ankara ayazını bilmeyen yoktur şu memlekette. unutmayın mahir açlık grevinde.

    telefon edin ve sorun chp genel merkezine; "mahir'e neden polis çağırıp müdehale ettirdiniz" diye. "mahir neden işten çıkartıldı" diye sorun. "böyle yaparak sürekli eleştirdiğiniz akp'den ne farkınız kalıyor?" diye sorun. "olayı bir de sizden dinlemek istiyoruz" diyin, arayın. aklınızda bu olay ile ilgili soru işareti ne varsa arayın, sorun.

    insanlık için en azından bir telefon edin.

    0312 207 4000