şükela:  tümü | bugün
  • bir mahkeme sonucu ortaya çıkan, kanunlara dayanarak hakim'in vardığı sonuçtur. mahkemenin bağlı olduğu ülke vatandaşları üzerinde yaptırım gücü vardır.
  • çok çok uzun olanlar dışında genellikle "tek cümle" dir..

inanmayan baksın..
  • okuyan herkese,
    üst mahkemelere,
    hakları sağlanan kimselere,
    konuyu gereğinde yerine getirecek kimselere,
    gereğinde bilirkişilere,

kapsadığı konuları yanlışsız anlatabilecek ve kolaylıkla yerine getirilebilir nitelikte yansıtması gerekir. tabii ki hesapta...
  • hukuk bilgisi vatandaş seviyesinde olan, ortalama zeka seviyesine sahip insanların bir seferde ve doğru olarak anlayabilmesi mümkün olmayan kararlardır. hadi karardaki metni bir şekilde anladın, kararın doğurduğu sonuçları veya nasıl uygulanacağını anlamak her babayiğidin harcı değildir.
  • (bkz: kanunum.com)
  • yeni bir entry silme sebebi. nick altınızda belirirse korkmayın benim belirdi hala hayattayım.
  • meltem banko sayesinde tanıştık kendisiyle. yeni bir entry silinme istatistikleri kategorisi. bu hanım avukat bana hiçbir hakaret içermeyen 3 gg ve 1 mahkema kararı gerekçesi ile silinen entry kazandırmıştır. şükranlarımı iletiyorum buradan da kendisine. ayrıca vakıf üniversitesi mezunudur. akp'den milletvekili adayı olmak istemiş ancak olamamıştır.

edit: 3 gg, 10 mahkeme kararı oldu.
  • nasıl oluyorsa gelecekte yazılacak entryleri de kapsıyormuş, bugün bunu öğrendik. ha yok komple ilgili başlığın kaldırılması gibi bir karar varsa neden o başlık hala duruyor sözlükte. yok başlıktaki içerik ile alakalıysa mahkemenin karar aldığı tarihten sonrasında yazılan ve çoğunlukla mahkemeye konu dahi olamayacak entryler nasıl silinebiliyor? moderatör takdiriyle siliniyorsa o zaman neden mahkeme kararıyla silindi diye not düşülüyor insanların sayfalarına? hukukçular ve kanzuk açıklasın lütfen.

not: meltem banko başlığındaki entylerin silinmesi üzerine yazılmıştır.
  • meltem banko başlığı altında her hafta görülebilecek toplu entry katliamı.
  • profilime girmemle öğrendiğim (sanırım) yeni bir entry silinme sebebi. 6 adet gg'm varken 3 adet de mahkema kararı görünüyor ve tamamı malum akp'li sarışın avukat hanım başlığındaki entryler. garip...

edit: an itibarı ile 15 mahkeme kararı, 7 gg oldu. teşekkürler meltem banke.

edit: son dalga ile 30'a ulaştı. meltem hanim sağolsun...