şükela:  tümü | bugün
  • garip bir durum...anayasa belli hakların belli birkaç günlük araştırmayla içinden çıkamayacağın bir dava var mı?miras,boşanma,yaralama,cinayet,hırsızlık vs vs. her davayla ilgili kanunlar anayasada ve internette belli bir araştırma sonucu öğrenilebilecek şeyler.mahkemeye birkaç kez yolum düştü görüştüğüm birkaç avukatın son derece yetersiz olduğunu gördükten sonra kendim araştırıp avukatsız katıldım ve kazandım davalarımı.bikaç söz söyletmek veya bir dilekçe yazdırmak için avukatlara neden binlerce tl vereyim ki?danışma ücreti 300 tl yazanlar var bir de ayrı bi komik.apartman üniversitesinden mezun olan arkadaşım sana neyi danışayım?nasıl sihirli kelimelerin var ki 300 tl istiyorsun saatlik.avukatsız kendini savunamayan adam davayı kaybetsin bir zahmet.davasıyla ilgili açıp 2 makale okumaya üşenen adam çareyi avukata koşmakta buluyor maalesef.
    edit:imla
  • mesele derdini anlatabilmek, anlatamamak değil. özel uzmanlık gerektiren davalar haricinde, insanlar genelde süreleri kaçırmamak ve duruşmaları takip etmesi için avukat tutuyor. herkes adli süreçlerin işleyişine hakim değil sonuçta. ve millet işten izin alıp veya işini bırakıp duruşmaya mı gidecek?
  • ahahahahahahahahahahahahahahahahaha amk puştu.

edit: prim vermeyin şu cühelalara , bunlar ileride ana baba olur gider çoluğunu çocuğunu basit bir araştırmayla kendi ameliyat etmeye çalışır.
  • inansam diyeceğim ki ; allahım yarattın azıcık takip et ne yapıyor bu diye al işte takipsizlik
  • garantici olmaktır.
  • son mahkememde (4.) kendisine hakaret ettiğimi düşünerek 2 avukat yollayan malum zatı aklıma getiren başlık.

sonuç: hakaret olarak nitelenemeyeceği için beratine...

hem de avukatsızdım.

"sen de az nokta nokta değilmişsin"*
    demek suç teşkil etmiyor. kesin bilgi yayalım...

hakimin; nokta nokta derken ne demek istedin? sorusuna verdiğim cevap muhteşemdi yanlız.

"fill in the blanks"
  • adama niye sövüyorsunuz ki? gerçekten dünyada hiç mi yok kendi davasını savunun bir insan? herkes tabi ki kendi işini yapmalı ama bazı avukatlar var ki işini takip etmekten aciz.
  • meslektaşlarımdan ricam şu eğitilmesi mümkün olmayan cahile laf anlatmaya çalışmamalarıdır.
  • iki makale okuyup, mahkemeye gitmekle kaybedecegim para, avukata verecegimden cok daha fazla. ben kendi isimi yapiyorum. o da kendi isini.
    1 saat danismanlik 300tl gayet uygun. bej de acsam internetten ayni bilgiyi bulurum ama bir saaten uzun surer. bana kendi isimi yapmamanin maliyetinde 300 tl yi asar. 300tl verip alirim 1 saatte bilgiyi.