şükela:  tümü | bugün soru sor
 • karikatür hakareti nedeni ile tutuklanıp serbest bırakılan odtü'lü kişilerin kararında yer alan ifadeler. yurt dışına kaçamazlarmış çünkü bunu yapacak yetenek ve paraları yokmuş. dil bilmeyen kenyalıların, somalililerin, suriyelilerin bile başardığı bir eylemi odtü mezunu gençlerin başaramayacağını söylemişler.

  --- spoiler ---

  ankara 8. ağır ceza mahkemesi, odtü ’deki mezuniyet töreninde taşıdıkları pankartnedeniyle cumhurbaşkanı tayyip erdoğan’a hakaret iddiasıyla tutuklanan 4 öğrenciye ilişkin verdiği tahliye kararında ilginç bir gerekçeye imza attı.

  sanıkların kaçma şüphesiyle tutuklandığını anımsatan mahkeme, “sanıkların özel yetenek isteyen kaçma yoluna tevessül edebilecek bilgi ve maddi imkâna sahip olmadıkları gibi sıradan bir kaçma girişiminin adli kontrol imkânları ile önlenebileceği anlaşılmaktadır” dedi.
  --- spoiler ---

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…lar_paralari_yok.html
 • burada dalga geçmelik bir konu olmadığı, mahkemenin özel yetenek ile bir şebekeyle bağlantılarının olmadığı, maddi imkanlarının, ve çevrelerinin de böyle illegal şekillerde kaçacak gibi görünmediğini belirtmiş. bunu dalga geçmek olarak algılamak da ayrı bir kafa.
 • bu davayı gören mahkemenin bunu bir dava olarak ele alması zaten o mahkemenin meşruiyetini yok ediyor. ondan sonra diyeceği tek birşeyi bile okumamak, kabul etmemek gerekir.
 • komik duruma düşmüş, ezik, satılmış anadolu çomarlarının sahiplerine kendilerini göstermek için yaptıkları it soytarılığı.
  bir odtü lü ne kadar övünse azdır, sırf dikkatlerini çekmek, güya aşağılamak için çevirdikleri zavalli soytarılığı görmek.
 • o kadar hakim savcı görevden alındıktan sonra, gereken puanın yarısını alarak ve mülakatsız(!) göreve gelen emir erlerinin davranışıdır.
 • fazla kurcalama işte yine almasınlar gençleri içeri.
  ayrıca mezuniyette öyle bir pankartla, lgbt bayrağıyla nasıl bir amaç izlemişler anlamadım. ek olarak; çomar değilim, koyun değilim, ampulcü değilim.
 • bırakın lan dalga geçsinler. tamam aga yeteneksiziz gidemeyiz . şampiyon sizsiniz lan denilmeli. bu durum gündem olur sonra düşünürler ki lan adamlar ya giderse ya şöyle olursa oha dalga geçtiğimizi düşünüyorlar deyip çocukları tekrar almasınlar