şükela:  tümü | bugün
 • mahlukun cogulu..
 • (bkz: yaratiklar)
 • entry'nizin slinmesine vesile olacak bir kelimeymiş. dikkatli kullanalım, kullanmayanları uyaralım.*
 • 1.ins
  2.cin
  3.şeytan
  4.melek
  5.ruhaniyat

  olmak üzere beş tayfadır.

  ins'in ne olduğunu açıklamaya gerek yok. bu mahlukun ne menem bir şey olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz değil mi?

  cinlerin de sayısız ırkları vardır. arzın her bir boyutu bir cin ırkı ile meskundur. en güçlüleri ifritlerdir.

  şeytanlar iblisin fotokopileridir. günahların işlenmesi esnasında çıkan karanlık enerji bunarın gıdalarıdır. günah işlemek, tıpkı balıklara yem atmak gibi onları başımıza toplayacaktır. şeytanların geldiği yerde ise huzur, rahatlık, ferahlık kalmaz. sayısız psikolojik problemler, nevrozlar, bunalımlar vs. bu noktada başlar.

  melekler sema tabakalarının(göklerin yedi boyutu) nurani sakinleridir. bunlar aynı zamanda zikir operatörleridir. her biri bir zikrin titreşimine sahiptir ve o zikrin temsilcisidir.

  ruhaniyat ise çok geniş bir kavramdır. maddenin spritüel boyutuna ait her bir kuvvet alanı ruhaniyata dahildir. mesela kokuların bile ruhaniyatı vardır. hoş kokuların etrafı pozitif bir spritüel alan ile çevrilirken, kötü kokularınki tam tersidir. güzel veya çirkin sözler için de aynı hüküm geçerlidir.

  ekşiye yazdığımız her bir yazı için dahi bu geçerlidir. küfürlü sözler, kavga gürültü, malayani, dedikodu vs. türü yazılar burada durduğu müddetçe sahibine negatif geri besleme yapar.

  içki, fuhuş, cinayet, kavga, dedikodu vs. gibi günahların işlendiği mekanlar çepeçevre karanlık bir güç alanı ile kuşatılmıştır. maneviyatı hassas olan kimseler böyle yerlerin civarından bile geçseler oradaki negatifliği hissederler; içlerini bir sıkıntı kaplar.

  her bir insan ferdinin de kendi spritüel gücü nispetinde etrafında negatif veya potitif güç alanı mevcuttur. dark side yolundaki kimselerin etrafındaki alan elbette negatif yüklüdür. peygamberler ve evliya ise pozitif...bir kimseyi hatırladığımız veya andığımız anda, o kimsenin ruhaniyatı derhal yanımızda, gücü nispetinde, hazır olur(hazret kelimesi buradan geliyor, hazır olan manasında). ruhaniyatı çok güçlü olan kimseleri andığımız anda onların rüzgarını hemen hissederiz. bu sebeple peygamber ve evliyaları çokça anmak büyük bereket getirir. dark side ustalarını anmak, resimlerini sağa sola asmak üzerimize lanet(karanlık enerji) yağdırır.

  ruhaniyat dairesindeki mahlukat tam olarak bilinç sahibi değildirler. bunları spritüel güç alanları veya bir tür programlanmış formlar olarak görmek mümkündür.
 • guvercin der yaslilar.