şükela:  tümü | bugün soru sor
 • reklamlarında ece erken'in oynadığı çay ve kahve markası.
 • tam adı alessandro mahmood olan ve sanremo 2019’un kazananı olan yarı italyan/mısırlı şarkıcı.
 • ilk başta pek ısınamayıp sonra sonra sempatik bulmaya başladığım, 92 doğumlu şarkıcı. “kararsızım” diyor ama bu yıl ülkesinde kendisine karşı gösterilen ırkçılığa inat eurovision’a katılmalı.

  şöyle bir video buldum. röportajı yapacak olan kadını bir türk büfesine çağırıyor. kadın “beni buraya getirecek kadar aç mıydın?” diyor galibamsı biraz küçümseme var. mahmood arkadaşımız da “burası milano’nun en iyi kebabçılarından biri güven bana” diyor ve karşılıklı dönerlerini yiyerek sohbet ediyorlar. bu arada mekanın adı güven döner ahahahskaha

  e: katılıyor
 • sempatisiyle ilgili bir problemim yok, şarkısını sevmedim.
  yoksa mahmut mahmut'tur, mahmutluğuyla bir derdim olamaz.

  basının ne dediğini bilmiyorum, ne kadar ırkçılık yapıldığını ama il volo'yu takip ediyorum ve onlar da hiç mahmut olmamalarına rağmen 2019 san remo maceralarında basından gelen eleştilerin artık hakaret boyutunda olduğunu ve çok kırıldıklarını, bu kadar sevgi gösteren hayranlar da olmasa yaptıklarının çekilecek iş olmadığını vs yazmışlardı.
 • 2019 eurovision şarkı yarışması'nda ilk 10'a girmesi garanti olan müzisyen. tabii tüm zamanların en iyi eurovision'u olursa giremez ama öyle bir şey olacağını sanmıyorum. şarkısını aşırı beğendim, ses tonu da çok orijinal, alkış kısmı da seyirciyle etkileşim konusunda iyi olacaktır. kim bilir belki de italya onca sene hakları yendikten sonra mahmut ile bu sene kazanıverir.
 • ultimo ve il volo arasından sıyrılmış sanatçı. tüm sanremo şarkılarını dinlediğimde tarz olarak sıyrıldığını fark etmiştim ama beğenmemiştim. kendisi de nefret dolu postürüyle dikkat çekici biri ama şarkısını anlayınca ve alkışlarına kapılınca daha sempatiyle yaklaşılabilecek bir şarkı. ama geçmiş italyan yarışmacılardan daha iyi olduğunu düşünmüyorum.