• ilk başta pek ısınamayıp sonra sonra sempatik bulmaya başladığım, 92 doğumlu şarkıcı. “kararsızım” diyor ama bu yıl ülkesinde kendisine karşı gösterilen ırkçılığa inat eurovision’a katılmalı.

şöyle bir video buldum. röportajı yapacak olan kadını bir türk büfesine çağırıyor. kadın “beni buraya getirecek kadar aç mıydın?” diyor galibamsı biraz küçümseme var. mahmood arkadaşımız da “burası milano’nun en iyi kebabçılarından biri güven bana” diyor ve karşılıklı dönerlerini yiyerek sohbet ediyorlar. bu arada mekanın adı güven döner ahahahskaha

e: katılıyor
  • 2019 eurovision şarkı yarışması'nda ilk 10'a girmesi garanti olan müzisyen. tabii tüm zamanların en iyi eurovision'u olursa giremez ama öyle bir şey olacağını sanmıyorum. şarkısını aşırı beğendim, ses tonu da çok orijinal, alkış kısmı da seyirciyle etkileşim konusunda iyi olacaktır. kim bilir belki de italya onca sene hakları yendikten sonra mahmut ile bu sene kazanıverir.
  • tam adı alessandro mahmood olan ve sanremo 2019’un kazananı olan yarı italyan/mısırlı şarkıcı.
  • ultimo ve il volo arasından sıyrılmış sanatçı. tüm sanremo şarkılarını dinlediğimde tarz olarak sıyrıldığını fark etmiştim ama beğenmemiştim. kendisi de nefret dolu postürüyle dikkat çekici biri ama şarkısını anlayınca ve alkışlarına kapılınca daha sempatiyle yaklaşılabilecek bir şarkı. ama geçmiş italyan yarışmacılardan daha iyi olduğunu düşünmüyorum.
  • sempatisiyle ilgili bir problemim yok, şarkısını sevmedim.
    yoksa mahmut mahmut'tur, mahmutluğuyla bir derdim olamaz.

basının ne dediğini bilmiyorum, ne kadar ırkçılık yapıldığını ama il volo'yu takip ediyorum ve onlar da hiç mahmut olmamalarına rağmen 2019 san remo maceralarında basından gelen eleştilerin artık hakaret boyutunda olduğunu ve çok kırıldıklarını, bu kadar sevgi gösteren hayranlar da olmasa yaptıklarının çekilecek iş olmadığını vs yazmışlardı.
  • 2019 eurovision şarkı yarışması'nda italya'yı "soldi" adlı hala ara ara dinlemekte olduğum parça ile temsil etmiş şarkıcı. kendisine bayılıyordum, tesadüfen bu yıl turin'de italya'yı brividi adlı şarkı ile temsil edeceğini gördüm.

ilk dinlemede çok ağır ilerleyen bir şarkı olduğunu düşünüyorum, sözleri ile gayet uyumlu ancak geçen yılki maneskin şovundan sonra herkesi sarmayabilir. dinledikçe seversem editlerim.

hazır eurovision'dan konu açılmışken italya'nın dinlemesi keyifli şarkılarını buraya bırakayım:
    1) måneskin - zitti e buoni - italy - official music video - eurovision 2021
    2) il volo - grande amore (italy) - live at eurovision 2015 grand final (manga nasıl birinci olamadı sorusunu 2015 yılında il volo için soruyorduk. måns zelmerlöw sahne şovu farkıyla birinci olmuştu.)
    3) italy - live - mahmood - soldi - grand final - eurovision 2019
    4) nina zilli - l'amore è femmina (out of love) (italy) 2012 eurovision song contest
    5) emma marrone - la mia città (italy) 2014 eurovision song contest
  • 2019’dan beri hemen her şarkısını sevdiğim şarkıcı. soldi’ye fena sarmıştım ama brividi’yi de bi o kadar sevmemiştim (benim tutarlılık). keşke bu kadar sık katılmasaydı diyeceğim ama daha doğrusu brividi ile katılmasaydı da onun yerine bu yıl tuta gold’la sanremo’yu kazanma şansı artardı belki diyorum. çünkü ben sanremo’yu kazanan şarkı’nın (la noia) aksine tuta gold’u daha sevdim ühü.

neyse inat etti eurovision’u kazanacak bi gün reis.
  • soldi sarkisiyla kendini bana sevdirmis sarkici. ayrica ustteki entrylerde bahsedilen mahmoodla soylesi yapilan mekan guven doner degil pasa doner kebaptir. viale tibaldiye yakindir. bence milanonun en iyi donercisi degildir. zevkler ve renkler tartisilabilmelidir fakat iddialasilmamalidir.
  • yeni albümü ghettolimpo muazzam olmuş. hepsi çok iyi ama açık ara favorim dorado
  • (bkz: #90158929)
hesabın var mı? giriş yap