şükela:  tümü | bugün
 • amerika'ya kafa tuttu, ama sadece iran'da değil, amerika'nın ta göbeğinde..
  halkına konuşma yaparken ayakkabısını çıkarıp sağ ayağıyla sol ayağını kaşıdı, çorap marifetiyle..
  anıtkabir'i ziyaret etmedi/ettirilmedi..

  zerre kadar haz ettiğim biri değil..

  ama bu adam, çıktı bizim hükümetin kapattığı yollar için türk halkından özür diledi..
  bizim hükümetten daha ses yok.
  sanırım medeniyet biraz daha doğuda kaldı.

  neye üzüleceğimi bile şaşırıyorum artık.
 • yahudi dusmani fasist liderin ulkesine bir goz atalim:

  ortadoğu'da israil'den sonra en çok yahudinin bulunduğu ulke iran. büyük şehirlerinde yahudiler için sinagoglar bulunuyor. iranlı yahudiler, haftasonları sinagoglara giderek kendilerine göre ibadetlerini rahatlıkla yaparlar. iran anayası'nda yahudiler için koruyucu bir madde var.hatta parlamentosunda her dönem yahudi milletvekili olmasiyla ilgili özel kontenjan ayrılmış durumda. zaman zaman amerikan medyasına açıklamalarda bulunan iranlı yahudiler, sanılanın aksine iran'da oldukça rahat olduklarını söylüyorlar.yahudi dusmani ahmedinejad doneminde iran cumhurbaskanligi makamindan tahran yahudi hastanesine buyuk miktarda bagislar yapildi. anti siyonizmle, yahudi dusmanligini ayirt edelim bir, bir de cahilce, bi bok bilmeden insanlari yaftalamayalim.
 • kravatsız gömleği, kirli sakalı ve ceketiyle tipik bir tahtakale esnafı portresi çiziyor.her an amerikaya savaş açabilecek ya da çorabından marlboro çıkarabilecek bir potansiyele sahip.allah sonunu hayır eylesin
 • "bu güvenlik önlemlerini alan kişi ben değilim, ben sizin misafirinizim.gönlüm halkla iç içe olmak isterdi. tüm türkiyeden özür diliyorum" demiş kişi. canın sağolsun ahmedinejad, sorun sen değilsin.amerikan hububat bakanlığı müsteşar yardımcısı geldiğinde bile aynı şeyler oluyor.

  adam bir özür bile dilemiyor, o ayrı.
 • severiz sevmeyiz, tartışılır ancak " ben tahran’da böyle bir şey yapmazdım." diyerek kendisi için yolları kapatmış olan yetkililere dolaylı yoldan ayar vermiş kişidir.
 • son olarak vizyondaki 300 filminde de öcü gibi gösterilen perslerin (gerçi ahmedinecad da... neyse algı yanıltması herhalde), görmezden geldiğimiz büyüklüklerini (köklü
  devlet geleneği, bilim ve sanat önderlikleri) dünyaya tekrar anımsatan lider. aklıma bir arkadaşın yıllar önce anlattığı başka bir pers ayarı geliyor:
  bunlar iranlı birkaç öğrenci arkadaşları ile taksim'de içmeye gitmişler. muhabbet koyulaşmış, derinleşmiş. bizimkilerden biri iranlılara:
  -vay be, demiş biz sizi doğulu sanıyorduk.
  iranlı şöyle cevap vermiş.
  -valla biz de sizi batılı sanıyorduk.
 • eşi hakkında gazetedeki haberde şöyle yazıyor:

  "..ancak ahmedinejad'ın eşinin kaç yaşında olduğu ve isminin ne olduğu da kamuoyu tarafından bilinmiyor. bayan ahmedinejad'ın kocası gibi mühendislik eğitimi aldığı tahmin ediliyor..."

  ulan sanki milattan önce 5000 senesinde yaşamış bir imparatorun eşinden bahsediliyor.. kazı çalışmalarıyla çıkarılan kalıntıların bir kısmı zar zor anlaşılmış, ama kesin bilgilere ulaşılamamış gibi...
 • bu adam türkiye'ye geldiğinde cumaya giderken trafikte alınan tedbirler yüzünden türk halkından özür dileyen bir politikacıdır. eksikleri mutlaka vardır ya da kadınlarla ilgili eleştiri alacak pekçok noktası ama en azından samimiyeti açısından baktığımda tek geçerim müslüman liderler arasında
 • yari beline kadar topraga gomulen bir kadinin taslanarak oldurulmesinin gosterilmemesi icin turkiye den sansur talep eden ulkenin baskani. ve bu adam vahsetten bahsediyor ve vahseti kiniyor ..
 • kravatın sembolik ve kültürel bir şey olduğunun, takmanın ya da takmamanın kimseye bir şey kazandırıp kaybettirmeyeceğinin farkında, teknolojiyi takip etmeyelim diyen bir tane islam ülkesi olmayan şu dünyanın iran yaylası dolaylarından gelmiş bir mühendistir. yani hayatı yüksek standartta yaşamakla (uçak, elektrik, nükleer enerji (?)), batıyı kültürünü maymun gibi birebir taklit etmenin batı ülkeleri gibi güçlü ve zengin olmayı garanti etmediğinin bilincinde olmanın çelişmediğini bilen biri de olabilir, şahsen tanımıyorum.

hesabın var mı? giriş yap