şükela:  tümü | bugün
 • japonların kılık değiştirmek suretiyle amerika'da teknoloji casusluğu yaptığını anlatan profesördür. japonlar o boy ve tipleriyle nasıl çaktırmadan bu işi becermişler diye çok gülmüştük hatta bazı arkadaşlar derste sorunca kızmıştı...
 • 3. sinifin ilk doneminde alinan turkiye cumhuriyeti iktisat tarihi isimli dersin finalinde 7 maddeli bir cevabi olan turkiye'in ekonomik ve sosyal olarak tarihsel donemlere ayrilmasini sorar. bu maddeler kendi yazdigi notlarda bulunabilir. ama bu maddelerin yaninda tarihlerini istiyor onlar yazilmazsa bayagi dusuk not veriyor. finalde sorulan bir diger soru ise ikinci dunya savasi doneminde gorulen toplumsal gelismeleri soruyor. butunleme sinavinda yine ayni sorulari soruyor. dersleri zevkli gecen derslerde surekli almanca terimler kullanan hocadir. en garip huyu ise dunyanin en karamsar olaylarini anlatirken(soykirim ya da aclik vb) ogrencileriyle goz goze gelmesi ve hafif tebessum etmesidir, bu durumda kendisiyle goz goze gelen ogrenciler ne yapacaklarini bilememekte boyle yuzleri gulme ile uzgun bir sekilde bas sallama arasinda eblek bir hal alir.
 • ar şirketler grubu'nun sahibi. dünya mercimek piyasasının %40'ı elinde, mercimek kralı diyolarmış kendisine. şimdilerde full adındaki şirketiyle akaryakıt sektörüne girdi. piyasadan %5-6 daha ucuza vereceklermiş akaryakıtı ve gelen müşterilere mercimek çorbası ikram edeceklermiş.
 • iktidar yanlısı olan hak-iş'in genel başkanı.komik açıklamar yapmış.

  disk'in öncülüğünde 1 mayıs 1977 günü taksim'de yapılan kutlamalarda kitlenin üzerine ateş açılması sonucu kimileri vurularak kimileri de panzer tarafından ezilerek öldürülen 34 kişinin ardından mitinglere kapatılan taksim için emek ve demokrasi örgütlerinin yıllar süren mücadelesi sonucu taksim'in yeniden kutlamalara açılmasını hak-iş sendikası görmezden gelerek taksim kutlamalarına katılan grupların bazılarını marjinal olmakla suçladı. taksim kutlamalarına ilişkin yazılı açıklama yapan hak-iş genel başkanı mahmut arslan, 1 mayıs kutlamalarına kendilerinin de taksim'de katılacaklarını belirterek, "ideolojik ve marjinal grupların yasadışı olarak girdiği alanlarda yasadışı davranışlar sergileyerek, bu mücadeleye başka anlamlar yüklemeye çalışmaktadırlar. bu oyuna gelemeyiz" dedi.

  arslan, açıklamasında "ideolojik grupların" 1 mayıs'ı anlamından çıkartmayı amaçladıklarını ileri sürerek, "1 mayıs'a sahip çıkmak aslında geleceğimize sahip çıkmaktır. 1 mayıs'taki görüntülerin bizi meydanlarda alıkoymaması gerektiğine inanıyorum. meydanlara siz gitmezseniz başkaları orayı işgal ediyor, meydanları dolduramazsak başkaları dolduruyor. adını sanını duymadığımız marjinal gruplar 1 mayıs'ı elimizden alıyor. böyle olmaz" ifadesini kullandı.
  http://www.birgun.net/…28&day=10&month=04&year=2011
 • hacettepe üniversitesi'nde işletme departmanında görevli profesör doktor. ünvanının hakkını verdiğini düşündüğüm kişilerden biri (zira profesör doktor olduğuna içim içim üzüldüğüm birçok akademisyen gördüm). alanı işletme olmasına rağmen felsefe, edebiyat ve hatta fizik alanlarında dahi önemli ölçüde bilgi birikimi var izlenimi uyandırdı bende. ne bileyim arkadaş çevrem genellikle sevdiğim yazarların adını bile bilmezken kendisinin masamdaki kitabı işaret ederek "ne anlatıyor x? iyi kitaptır." demesi bile pek hoş.
 • gerek konuşma biçimi gerekse görünüm olarak yaşar nuri öztürk'e benzetmekten kendimi alamadığım profesör kişi.
 • şöyle bir habere konu olmuş şahıs.
  http://www.rotahaber.com/…ulen-iddiasi-h581713.html
 • 1 mayıs'ın tarihinden bihaber sözde sendikacı.

  "ak parti hükümeti 2008 yılında tarihi bir adım atmıştır. 1 mayıs, emek ve dayanışma günü olarak ilan edilmiştir. 2009'da 1 mayıs resmi tatil yapılmıştır. dolayısıyla bu, türkiye cumhuriyeti tarihinde bir ilktir ve önemli bir gelişmedir. emekçilerin, çalışanların 1 mayıs'ta etkinliklerini rahat yapabilmeleri için resmi tatil ilan edilmiştir."

  http://hurriyet.com.tr/…-adresi-belli-oldu-40094754

  1 mayıs, 1935'ten 1981'e kadar resmi tatildi.

  akp'nin sendikasının en yetkili adamının vasfı, akp ne yaparsa yapsın doğru kabul edip utanmadan bir de kendilerince tarih uydurmaktan ibaret.

  sendikacı mısın, akp sözcüsü mü?

  işçilerin hakkını mı savunuyorsun, akp'nin attığı kırıntılara "şükür" diyen, işçi haklarını akp'nin lütufları sınırlarında gören sendika ağası mısın?

  cumhuriyet tarihinde ilkmiş...

  siz cumhuriyet'i biliyor musunuz ki, tarihini bileceksiniz?
 • kendisi türk filmlerinin unutulmaz isimlerinden arap celal'e de bayağı benzemektedir.*

  (bkz: #61933462)