şükela:  tümü | bugün
 • mahmut fazıl coşkun soyisminden uzak, kendi halinde varolmaya çalışan ve bunu hakkıyla gerçekleştirebilen bir isim. önemli belgesellere imza attı. özellikle garaudy belgeseliyle garaudye ait kapıları ardına kadar açtı ki her kütüphane ve arşivde mutlak surette yer alması gereken önemli bir başucu eseri oluşturdu. keza aliya öyle.
  ve elbette kesif kahve ve puro kokusu...
 • yalın, klas, titiz, sade, hayatın kendisine sürpriz yapmasına müsaade etmeyen, eline geçirdiği her bir imkanla bizatihi hayatın kendisi için sürprizleri olan, siyah renkli bir kişilik. kendisine has yeni bir belgesel dili oluşturabilmiş olması gerçeğinden yola çıkacak olursak eğer önümüzdeki dönemde çok önemli bir belgeselin altında imzasını görebileceğimizi söylememiz mümkündür. aslına bakarsanız kendi belgesel diline yatkın bir senaryoyu film haline getirmemesi için de hiçbir sebeb yoktur.

  ve'l hasıl-ı kelam; zamanın temiz çocuklarındandır kendisi.
 • ahmet hakan coşkun un kardeşidir
 • ahmet hakan'ın, soyadını kullanmayı bırakarak büyük iyilik ettiği kardeşi. her seferinde akla gelmiyor en azından böylelikle. çocuğa daha baştan eksiyle bakmak gibi bir hatadan alıkoyuyor insanı.
 • rotterdam film festivali'nde birincilik ödülünü paylaşan filmi "uzak ihtimal" 28. istanbul film festivali'nde “altın lale yılın en iyi türk yönetmeni" ödülünü alan kişi.
 • uzak ihtimal filmiyle altın koza film festivali'nde de en iyi yönetmen ödülünü almıştır.
 • yeniharman editörü başar başaran ile hakkındaki senaryo iddiaları üzerine bir görüşme yapmadığını söylemesine rağmen görüştüğü ortaya çıkan yönetmen. gazeteci'ye görüşmeyi ispat edemeyeceğini zannederek çok kötü bir oyun oynamış, yazık, genç bir yönetmenin böyle ahlaki bir zaaf göstermesi üzücüdür. haberin linki de burada [ http://www.medyafaresi.com/…i-yalan-mi-soyledi.html ]
 • altın portakal film festivalinde tanıştığım yönetmen... suyunu çekmiş portakal portakal değildir dedim. o da sulu portakal uzak ihtimal dedi... ödülsüz döndü oradan... sempatik ve utangaç hali için ve saf ve temiz bir film çektiği için kalbimizdeki tüm ödüller ona gitsin...
 • mahmut fazıl coşkun 1973’te doğdu. ucla ve istanbul bilgi üniversitesi’nde sinema okudu. uzak ihtimal ilk uzun metrajlı, konulu filmidir. bu filmiyle coşkun, rotterdam’da en iyi ilk filmlere verilen ‘kaplan ödülü’nün sahiplerinden biri oldu. 2000 yılından beri profesyonel olarak belgesel ve reklam filmi yönetmeni olarak çalışmaktadır.
  filmleri:
  2009 uzak ihtimal / wrong rosary