şükela:  tümü | bugün
 • şöyle demiş kişi:

  - "valla piyano hakkında bilginiz yoksa taşıyamazsınız. şimdi bir nakliyeciye sorsanız 'taşırım abi,' der, ama 'piyanoda kaç tuş var, kaç tel var, piyano kaç oktav,' dersen, sana 'oktay da kim?' der."

  (link verebilmek isterdim. ne var ki, radikal'in önsayfasında çıkan, random olarak habire değişen özlü sözlerden biri olarak gözüme takıldı. link versem bile, tıklandığında başka bir "özlü söz" çıkacak.)
 • öylesine aklıma esip türkiyede kaç kişide steinway piyano olduğunu aratınca karşıma çıkan isim, piyano taşıma uzmanı. türkiye'nin heryerinde değerli piyanoları bu kişi taşıyormuş. yaşı itibariyle halen devam ediyor mu bilemem ama 2002 yılında verdiği şu ropörtaja göre

  idil biret'te 1 adet yarım kuyruklu
  güher-süher pekinel'de 2 adet yarım kuyruk
  kerem görsev'de 2 adet steinway grand konser piyanosu
  sanat ve kültür vakfı'nda, 3 adet
  akbank'ta 1 adet
  iş bankası'nda 1 adet
  cemal reşit rey'de 2 adet
  devlet senfoni'de 2 adet

  şu an 2 adet de izmir adnan saygun'da var galiba

  toplam 16 adet ve bunlarla birlikte son 15 yılı da düşünürsek belki birilerinde daha vardır, müzik dükkanlarında da olsa bir kaç yerde, demek ki türkiye'de taş çatlasa en fazla 30-50 adet (bkz: steinway & sons) piyano mevcut gibi görünüyor. ben de cevabımı almış oluyorum sanırım. o zaman dans!
 • tanım: istanbul büyükşehir belediyesi başkanı ekrem immaoğlu'nun iski atık su ve inşaat daire başkanlığı görevine getirdiği kişi.

  mahmut kahraman bir dönem akp’den elazığ belediye başkan aday adayı olmuştu.