şükela:  tümü | bugün
 • bir ara gidip '' hocam siz bu okuldan ne zaman gideceksiniz ? '' diye soracağım hocadır. yok yani ona göre biz de ne zaman mezun olabileceğimizi bilelim değil mi? " allah cezanı vermesin" diye edilen anne beddualarının sonucu bu olmamalıydı. allah beni taş edeydi daha iyiydi. bir ara gidip konusacağım, belki bir güzellik yapar.

  edit: yapmadı.
  edit : gidiyormuş. yihuuu
  iki ay sonra edit: ve dersler verilmiştir.
 • türk ceza hukukunun, müthiş bir sistematik içerisinde, mühendisliğini kitabında ortaya koymuş akademisyen.

  "türk ceza hukukunun genel hükümleri" kitabının adam akıllı okunması halinde kafadan hiç çıkmamacasına türk ceza hukuku sisteminin mantığının kavranması içten bile değil.
 • ilhan üzülmez ile birlikte yazılabilecek en kötü ceza hukuku genel hükümler kitabını yazmış olan akademisyen.
 • ideal hukuk düzeni için fikir belirtebilen hocalardandır.

  "bağımsız yargı isteyenlerin işe hakim ve savcı alımında mülakat sınavını kaldırmakla başlaması şarttır. daha mesleğe adım atmadan çalmadık siyasi ve bürokrat kapısı bıraktırmayan bu sistem insanlarda ne şahsiyet ne de bağımsızlık bırakır."
 • derste anlattığı her şeyi insanın kafasına kazıyan, çok iyi bir metodoloji ile ders anlatan; insani yönüyle çok değerli; idealizm yönüyle tam bir hukukçu, adalet destekçisi olan ceza hukuku profesörüdür.

  aynı zamanda kmk hukuk bürosu kurucularındandır.

  aynı zamanda istanbul şehir üniversitesi'nde akademisyendir.

  https://www.sehir.edu.tr/…mikkadro.aspx?akademid=58
 • ilhan üzülmez ile yazdığı ceza hukuku özel hükümler kitabında cinsel istismar suçu hakkındaki görüşlerine katılmadığım akademisyen. kendisi bir profesör benimse yalnızca bir hukuk fakültesi öğrencisi olmam sebebiyle elbette benim yanılıyor olma ihtimalimin çok çok daha yüksek olduğunu belirtmem gerekiyor. yine de düşüncemi belirtmek istiyorum.

  kendisi on beş yaşından küçük çocukları evlendiren ailelerin, evlilik düğünlü dernekli şekilde yapıldığı takdirde, o bölgede örf ve adet olarak görülmesi sebebiyle haksızlık yanılgısı hükümlerine başvurulması gerektiğini ve böylece cinsel istismar ya da cinsel istismara azmettirmeden yargılanırken bunun mutlaka nazara alınması gerektiğini savunmakta.

  bildiğim kadarıyla haksızlık yanılgısından faydalanabilmek için bunun haksızlık teşkil ettiğini bilmemek gerekiyor. hâlbuki bu devirde 15 yaşından küçük bir çocuğu evlendirmenin suç olduğunu bilmeyen birinin varlığına inanmak zor.. sadece "cezalandırılmayacağı" güveniyle, kendi örf ve adetini devletin ceza kanunlarından üstün görerek yapılan bir hareket mevcut ki türk ceza kanunun amacı bu güveni beslemek değil bu güveni kırmaktır.

  timuçin köprülü'nün ceza hukuku genel hükümler pratik kitabında çok sevdiğim iki cümlesi var. onu burada tekrar etmek istedim.

  "ceza kanunlarının toplumdaki yanlış algıları meşrulaştırmak gibi bir görevi yoktur. tam tersine ceza kanunları "düzeni koruma" işlevi yanında toplumu "geliştirici-ilerletici" bir işleve de sahiptir."