şükela:  tümü | bugün
 • 1993 doğumlu, gencecik ama gayet başarılı dj. kendisinin bir parçasına deep house compilation listelerinin birinde denk geldim. sonra merak ettim, soundcloud sayfasını inceledim, gayet sıkı parçaları var. arabesk rap yapan denyoların olduğu memleketimizde böyle başarılı çocukları her zaman destekleriz, yolu açık olsun.

  soundcloud adresini de vereyim : https://soundcloud.com/mahmut-orhan
 • gelecek vaat eden dj. soundcloud sayfasından sağlam parçalarına ulaşmak mümkün.

  bu arada;

  (bkz: mahmut diye dj'mi olur lan)
 • promising dj. simdiden yerimizi alalim. dj'im diye gecinen siktiriboktan heriflere kiyasla sarkilarini tekrar tekrar dinleten arkadastir kendisi. yolu acik olsun.
 • gerçekten başarılı bir genç dj.

  genç diyorum ama başarılı olacak adam kendini bu yaşlarda gösteriyor zaten. umarım ülkemizle kalmaz dünya çapında güzel işler yapar. çalıştığı tarzda müzik ile asla türkiye'de değerini bulamayacak.

  ben şimdiden favori isimlerim arasına aldım kendisini.
 • 16 yaşında bir seslendirme firmasıyla baslıyor.
  19 yaşında istanbul'a geliyor. ceiron parçası "little buddha bar 5" de ilk sıraya konuyor.
  2014'de türkiye çapında satışa sunulan ilk albümü "chilai"yi yapıyor. 21 yaşında bu tarz bir compilation albüme sahip en genç dj.
  chilai albümü itunes üzerinden de popülerlik eki alarak büyük bir başarı elde ediyor.
  2015 yılında kendi parçalarının yeraldığı official albümü çıkacak.

  haliyle 10 yıl sonrasını düşünemiyorum.

  https://soundcloud.com/mahmut-orhan
 • age of emotions isimli şarkısı beatport nu disco top100 sıralamasında otuzlu sıralarda bulunan genç dj. bazı parçalarında mor ve ötesi şarkılarının melodilerini kullanmış, çok da güzel olmuş.
 • yaşıtları üniversite şenliklerinde bilgisayardan dj snake parçası açıp demet akalın ile mixlemektedirler.

  müzik terimlerinden çok az anlarım fakat bu çocuğun akranlarına bin bastığını söylemem yanlış olmaz.
 • beni honesty mixi ile yakalayıp, son iki saatimi soundcloud sayfasında geçirmemi sağlamış dj'dir.

  kendisine buradan helal olsun demek istiyorum, ilgilenenlere de keyifli 1 saatlik müzik dinletisi adına 4 seasons - #12 podcastini armağan ediyorum.
 • dün akşam beni kendine saatlerce bağlamış oldukça başarılı bir insan yolu açık olsun
 • kendisinden yaşça oldukça büyük olmakla birlikte örnek aldığım dj'lerdendir. hobi olarak kışın izmir, yazın çeşme'de dj'lik yapıyorum, prodüksiyona da geçtiğimiz sene başladım ve en büyük başarım beatport remix contest'te iyi bir derece yapmış olmak.

  bu arkadaş ise henüz 22 yaşındayken djliğini kenara koyalım prodüksiyon kısmında gerek sıfırdan prodüksiyonlarda gerek remixlerde inanılmaz başarılı. mahmut orhan ft. bjorn maria - got my stars (grotesque & misha klein remix) gibi bir şahesere imza atabilmiş. london grammar - hey now (sasha remix) bugüne kadar deep/progressive house'da bir numaramdır, ve onun yapısını çok anımsatmakla birlikte bu parçanın sasha kalitesinin gerisinde kaldığını da düşünmüyorum.

  bunun dışında diğer parçalarını da dinlediğinizde gerçekten yeteneğinin olduğu çok açık. kaliteli setlerini de gözönüne alınca dünya çapında bir dj olmaması için hiçbir sebep yok. kendisini geliştirmeyi hiç bırakmasın, ancak şu haliyle bile benim gözümde umut akalın ile birlikte türkiye'deki en iyisidir.

  tek sıkıntı, bu adamın yaptığı kalitedeki müziği türkiye'deki kitleye satmak çok zor. gece mekanlarında varsa yoksa demet-serdar bekleyen kitleye bu kadar kaliteli deep house'u kabul ettirmek zor. ancak bu tarz müzikle ilgilenen için kesinlikle dünya standartlarında müzik yapıyor mahmut orhan, ve dünya çapında isim yapması için gereken tek şey biraz daha pazarlama desteği.