şükela:  tümü | bugün
 • yılların ve kurşunların eskitemediği gazeteci.

  susurluk kazasının olduğu gün, herkes bir kazada 3 kişi öldü sanarken, o, kazada kimlerin öldüğünü, bu kazanın niye manşetlik bir haber değeri taşıdığını gayet iyi biliyordu.

  atv haberde yayınlattığı ali yasak, meral akşener ve abdullah çatlı'lı düğün görüntüleri sonrası bizzat ali yasak tarafından tehdit edildi ve ilerleyen günlerde evinin önünde kurşunlandı.

  ölümden dönen övür, uzun süre tedavi gördü.

  halen sabah gazetesinde istanbul'la ilgili yazılar kaleme alan mahmut övür, çok sayıda genç gazeteciyi de mesleğe kazandırdı.
 • kirvemiz,başımızın tacı.
 • turgay ciner'le bir hukuğu olduğu, kendisince sevildiği kesin.

  geçen hafta mehmet ağar'ı övdüğü yazısını okuyunca "vay be hayata bak" dedim. 10 yıl öncesinde kimin davasının arkasındaydı, bugün kimi övüyor...

  iyi de o halde mehmet metiner'in günahı ne(ydi)?
 • bugünkü taraf gazetesinde yayımlanan ropörtajında tahmin yapmış olduğunu umduğumuz gazeteci.

  “on birinci ergenekon operasyonu yakında siyasilere ve medyaya yapılacak. darbeci damar medyada da tasfiye olacak. yeni dalga, 90’ların ikinci yarısı ve 2000’lerde etkili olmuş önemli siyasileri kapsayacak.”

  “emekli askerlere bir operasyon daha olacak. bu operasyonun geçmişte genelkurmay başkanı olmuş bir ismi de kapsayacağı söyleniyor. orduda temizlik muvazzaflarda ise çok yukarılara gitmez.”

  “mit, ergenekoncu olanlar ve olmayanlar diye ikiye ayrıldı. mit’te hâlâ çok sert bir ergenekoncu kanat var. geçmişte susurluk’u yaratmıştı bunlar. ergenekon sürecinde bunların da üzerine gidilecek.”

  (bkz: nostradamus)
 • kanalt'de yerel seçim 2009 başkanlık yolu ve politik performans((bkz: rasim ozan kütahyalı) ile birlikte) adlı 2 adet program sunan sabah gazetesi yazarı.
 • kenara itildiğini farkedince son bir yükselme hamlesi olarak fetullah gülen ziyaretine başvuran köşeci
 • memleketinde sevilmeyen, "iki kurşuna cayan adam" olarak zikredilir.
 • ak parti, chp ve 3-5 parti ekseninde dolanan ortalama yazılar yazıp durur. sıkıcı mı sıkıcı, normal mi normal bi herif.
 • yandaştır, açık ve net. öyle ki gençlerimizin hayatını karatmaya yönelik ygs skandalını (ki kendisine göre olanlar basit bir hatadır) eleştirenleri "tsk'yı neden balyoz muhtırası için eleştirmiyorsunuz" diye azarlayabilmektedir.

  http://www.sabah.com.tr/…pki-genelkurmaya-sessizlik

  ygs olayının üstünü örtemeden danışıklı dövüş bir çakma muhtıra yazdıranlar hedef saptırma peşinde koşarsa kalemşörlerine de o hedefi okla göstermek kalır tabi.