şükela:  tümü | bugün
  • 14 mayıs 2019 dhkp/c'nin tbmm'ye girmesi eyleminin baş aktörleri olan iki dhkp-c militanının, chp milletvekili mahmut tanal'ın oluruyla meclise gelmeleri durumudur.

chp bu durumu "mahmut tanal, gbt araştırmasını yapan kişi midir, o kişinin suçlu olduğunu bilmekle görevli kişi midir?" diye savunmuştur.

bahsi geçen bu görüşme bu bir sokak buluşması, kahvehane görüşmesi, ev ziyareti değildir. bu görüşme tbmm çatısı altında yapılması planlanan bir görüşmedir. bir milletvekilinin, mecliste görüşmek için randevu verip yanına çağırdığı kişilerin kimler olduğunu birilerine sormaması, o kişiler hakkında bilgi edinmemesi, gbt'lerini kontrol ettirip ettirmemesi, o milletvekilinin değil de kimin işidir? zaten teröristler hâl ve tavırlarından gbt'ye girip kendilerini ele vermişler. kendi kendilerine tuş olmuşlar. randevu verdiği kişilere o kişiler meclise gelmeden önce dışarıdan kendi bilgileri dışında gbt taraması yaptırılsa bu sefer de "siz ne yaptığınızı zannediyorsunuz da benim misafirime gbt taraması yapıyorsunuz" diye çıkışacaklar. yani her türlü tepeye çıkacaklar...

randevuyu veren kişi chp vekili mahmut tanal ise ne olacaktı, bir mhp vekili devreye girip de "bakayım sen kimi davet etmişsin koço" mu diyecek de o mu gbt istetecekti?

bu meclis öyle bir yer mi ki her isteyen istediği her vekille gbt taramasız, soruşturmasız, araştırmasız meclis içinde görüşebiliyor? değişik değişik işler.
  • kesinlikle bir ön denetim olmaksızın halkıyla bir milletvekili görüşebilmelidir.

bu güvenliği devlet sağlamalıdır.

ancak mahmut tanal'ın translarla basın toplantısı bile yaptığını düşünürsek devlet ne kadar tedbir alabilir onu bilemiyorum.
  • o değil de, habur'da davullu zurnalı bir terörist ordusu karşılanmıştı, kimdi onlar?

https://youtu.be/s39j4buti38
  • işte türk solcusu budur: hiçbirisi kalkıp da teröristleri meclise çağıranlar için sırf kendileri onları seçtiler diye "yanlış yapmış" diyemezler; fakat çok güzel "onlar da şunu yapmıştı, o sebeple benim vekilim de iyi etmiş de teröristleri meclise davet etmiş." derler.

bunların kafası bu kadar çalışıyor. ne yazık ki. adamların ederi bu. bu kadarlar. yapacak bir şey yok.

yanlıştır yanlış. azıcık delikanlı olun da "yanlış yapmış" deyin. işiniz gücünüz "onlar da şunu yapmıştı" demek. yanlış, kim yaparsa yapsın yanlıştır. sen de yapsan yanlıştır, o da yapsa yanlıştır. ama delikanlı adam sadece iki yanlıştan ikisini de dile getirir. gerisi ise ancak böyle kaçak dövüşüp "onlar da şunu yapmıştı" derler.

chp'li sanatçılar çağdaştır diğerleri yandaştır mantığı işler. chp seçmeninin çelişkiler içinde boğulması gerçeği işler.
  • akp tanıştırıp randevulaştırmıştır onları, seçim öncesi mağduriyet lazım ya hani... yoksa chp li bir vekilin ne işi olur dhkp-c lilerle... görülmüş şey mi?

hatta hasip kaplan a şu twiti de akp attırmıştır;

https://twitter.com/…tatus/1127998907684880384?s=20

ama bu kadar mağduriyet yeter mi, yetmez tabii... akp dünya sanat tarihine adını altın harflerle yazdırmış sanatçılarımızı da hapiste açlık grevi yapan teröristler için açıklama yapmaya zorlamıştır ki mağduriyetler iyice pekişsin etc etc...

http://yeniyasamgazetesi1.com/…aclik-grevi-cagrisi/

halbuki gerçek bir muhalif bilir ki megri megri diye birşey var...
  • ama akp'de şunu yapmıştı başlığına dönüşecek randevu verimi.
  • imamoğlancı trollerin pek ilgisini çekmeyen rezalet.
    daha önce de bu mahmut tanal denen zat zaman gazetesinin kapatılmasına karşı çıkmıştı polise direniyordu fetocularla birlikte.
    bir de şu var,

(bkz: mahmut tanal'ın apo resmi altında yürümesi)
  • ahaberden iktidarı hakkında bilgi almaya çalışmakla, ekşiden muhalefet hakkında bilgi almak arasında fark yok.

yani gelin konuşalım tartışalım şu konuyu. ortalıkta yer yerinden oynuyor. kimse ne olduğunu anlatmıyor.

ne olmuş kardeşim biri söylesin. güvenlik arıyor.

-sayın vekilim sizinle görüşmek isteyen iki kişi var. gbt sorgulaması yaptık eylemlere karışmış 2 azılı dhkp-c üyesi. alalım efendim?

tanal cevap veriyor.

- tabi ben de onları bekliyordum. ama rica ediyorum üstlerini falan aramayın. ellerini kollarını sallaya sallaya gelsinler yanıma.

yani havuz medya olayı bu şekilde yansıtıyor. chp’den bir kişi de kalkıp bu öyle değil böyşe demiyor. ne tuhaf işler.
  • bence tesadüf olmayan durum.

çok kötü kokular alıyorum.
  • yarın bir gün benzer durumun mhp ve akp'nin başına da gelebileceği ihtimal dahilinde olan durumdur.