şükela:  tümü | bugün
  • doğu'dan çıkmış bir türkücüdür... büyük isimlere alternatif olarak çıkarılmış, "hış hışı hançer", "ağlayan gülmedi mi", "ververan oldum" gibi türküler söylemiş, bir ara mustafa topaloğlu gibi sapıtmış, "ay em de sori ne soriğ, ciğerim siye noliğ", "mıhtar emmi", "bakkal amca" vb şarkı-türkü arayışlarına girmiş, sonra birden "küt" efektsiz ortadan kaybolmuştur, sarı ceket giyer, nuri sesigüzel'in belâlısıdır.
  • hatırlıyorum ki, mahmut tuncer'in şow tivi'de fimi yayınlanmıştı, türkücülere film yapılması furyasından nasibini almıştı o ara ki belkıs akkale'ye hatta belki arif şentürk'e bile film çekilmiştir o sıralarda. silik bir başrol oyuncusuydu, kendisine bahar öztan eşlik ediyordu, bir de klasik belalı hayati hamzaoğlu... ve yeşilçam işte böyle adamlara film çekerken birden "uff" oldu.
  • bütün zamanların en iğrenç 10 türküsü içerisinde yer alan bakkal amca bakkal amca'yı söyleyen kişi.
  • kanal7 de şahane bir programı vardır bu abimizin. müracaat eden çiftlerden şanslı olanları programa konuk edip evlendirir mahmud abey. bütün program bu evlendirme olayından ibaret olsa da, evlenme töreninden önce damada ya da geline çeşitli oyunlar oynanır, mahmud abey çiftlere tuhaf sorular sorarak zor anlar yaşatır. şahit olarak da bilimum türkücüler çağırılır. programa evlenmek üzere konuk olan çoğunlukla üniversite mezunu damat ve gelinlerin türkçesinin, programın sunucusu mahmud abey den daha iyi olması komik durumlara sebep olur. cumartesi geceleri kanal7 de canlı yayınlanır. çağırılan türkücülerin playback leri haricinde gayet eğlenceli ve buram buram anadolu kokan bir tuhaf programdır. diğeri için (bkz: tele kritik)
  • bu cumartesi günkü programına yunus bülbül ü konuk etmesine rağmen beklenen komikliği yaratamamış insan.
  • programında evlenen çiftlere hediye ettiği "revello" marka saatleri "loo loo loooo rovelloooooooo!!!" şeklinde telaffuz eden insan.
  • hamdi alkan'ın programında ninja kılığında simsiyah elbiseler içinde ellerinde nunchakularla halay çeken tiplerin yanında "benim yarim karşıki dağda cenderme cendermeee" diyerek türkü söyleyen ve azönce koltuktan yuarlanmama sebep olmuş şahıs
  • rtuk tarafindan sivesi nedeniyle uyarilan adam. kanal 7'de yaptigi programda kullandigi sive turkceyi bozuyormus, duzgun konussunmus... rtuk'e birileri bunun adi uzerinde sive oldugunu hatirlatmasi gerekiyor mu, bence gerekiyor. soz konusu amca, rtuk aleyhine 500 milyarlik tazminat davasi aciyormus bu arada