• ihalesi ta 2013'te yapılmış metro hattını yıllardır açamayan, çalışmaları kafalarına göre durduran partinin trolleri gelmiş imamoğlu yapmadı diyor. imamoğlu geldi, yıllardır yapamadığınız, rantlara kurban ettiğiniz metroyu bam bam bam yaptı. sizin partiye kalsaydı iş, önümüzdeki yerel yönetim seçimlerine (2023) 10 gün kala "hayaldi gerçek oldu.", "yaparsa akape yapar." naraları eşliğinde açılırdı bu hat.
  • imamoglu yapti bitirdi.
  • imamoğlunun bitirdiği metro hattıdır.
  • ali ismail korkmaz'ın kullanamayacağı yeni bir metro hattı.
  • harikasın imamoğlu! aynen böyle kudurtmaya devam.
  • normal şartlarda 2017’de açılması gereken, akp belediyesi’nin ödeneği kesmesi sebebiyle üç yıldır sürünen bir hattı. son bir yılda çalışmaları iyice durdurmuşlardı. seçimi kaybetmelerinde önemli bir etkendir. bunu sadece gecikme olarak da düşünmeyin. yollar kapatıldı, insanlar altı yıldır trafikte mağdur, ibb’nin keyfini bekliyorlar. imamoğlu’nun bulduğu yurtdışı kaynaklarla nihayet açılabilecek seviyeye geldi. benim gibi ayda 1000 lira yakıt harcaması olanların imamoğlu’na bir teşekkür borcu var
  • ya ben mutluluktan binip tüm gün ring yapmak istiyorum.

evim ve işim arası normal şart ve koşullarda otobüs ile 30 dakika. ancak yıllardır alibeyköy trafiği yüzünden gidişim 1.5 saati buluyordu, dönüşüm ise allaha emanetti. (alibeyköy’ün ortası kocaman bir şantiye halinde çünkü)

şimdi aktarma da dahil olmak üzere sadece 6 durakla işteyim, evdeyim. dün ilk kez kullandım ve yepyeni kokan demirlerini yalamamak için kendimi zor tuttum. öyle bir mutluluk hali. ve ayrıca (bkz: demir eksikliği).

ancak birkaç olumsuz noktası var; en önemlisi bağlantı noktalarında yürüyüş mesafeleri çok uzun. diğer çıkış noktalarını bilmiyorum ancak alibeyköy çıkışında yürüyen merdivenler tamamen açık alanda ve dünkü gibi yağmurlu havalarda oradan inmek çok tehlikeli.

açılmasında emeği geçen herkese (yıllardır bekletenler hariç) minnettarım. zamanımın bana kalmış olması muhteşem bir şey.

debe editi: böyle günlerde gerçek kahramanlara destek olmalıyız. lütfen akut yazıp 2930 a gönderin.
  • baba-oğul'u kavuşturan metro hattıdır.

(bkz: sultan abdülmecit)
    (bkz: ikinci mahmut)
  • ızlenimlerimi yazayim.
    1 tekstilkent durağı yurume mesafesi 5 dk civarı
    2 tekstilkent ten mecidiyeköye varış 21 dk
    3 mecidiyeköy de inince metrobuse yürüyüş 11 dk.
    4 şuan 33tm sabah otobüsündeyim azalan yolcu sayısı yaklasik %70 civarı...
    şimdilik bu kadar. ıyi ki varsın ekrem başkan

edit: cam panel olayi benim bildiğim 2. metro. çekmeköy üsküdar metrosuda bu şekilde. trenle peron arasi cocuklar ve cahiller icin cok iyi bir sistem.
    gerekirse edit devam edecek....
  • sen plansız programsız işe başla, süreyi uzat uzat, "ne de olsa çantada keklik" diyerek seçim sonrasına bırak, seçimi kaybedip başkası işi tamamlayınca "ek perti yepti" diye ağla. ağla kuzum daha bunlar osuruk, fırtına öncesi sessizlik.
hesabın var mı? giriş yap