şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: mahmut)
 • (bkz: mahmudiye)
 • sirin bir sahil beldesi. her taraf yazlik adi altindaki 5 katli yapilarla kaplidir. bu yapilar bir anda yapilmis fakat satilamadiklarindan fiyatlari dusmustur. denizi alanya'ya gore baya temizdir.
 • birkaç sene öncesine göre çevre düzenlemesi bağlamında fevkalade güzelleşmiş alanyaya bağlı tatil beldesi. apartmanlar ve otellerle birlikte turistik mekanların sayısı da artısta. fakat deniz tabanı kayalık olduğu için hala biraz itici.
 • (bkz: canerler)
 • alanya'ya 10 km. mesafede bulunan sahil beldesi. (gazipasa yönünde) antalya'nın bircok yerinde oldugu gibi tutucu daha dogrusu milliyetcidir yerlileri. otel ve siteler yapılırken dogudan gelen iscilerle cesitli problemler yasamıslar. sahilde onlarca otel ve site bulunmasına ragmen ufak bir merkezi vardır.
 • 2000'li yılların başına kadar geçimini başta muz olmak üzere tarımdan sağlayan ama yabancıların, ve özellikle iskandinav ülkelerinden gelen yoğun konut talebiyle çehresi çok kısa sayılabilecek bir zamanda tamamen değişen alanya'ya bağlı belde.
  şu anda, kesin olmayan istatitiklere göre 5000 konut tamamlanmış, bir o kadar daha konutun ise inşaatının devam ettiği yazılıp çizilmekte.
  belediyesinin de web adresi verelim tam olsun...

  http://www.mahmutlar.bel.tr/
 • çok ilginç bir şekilde özellikle irlandalıların akınına uğramış bir beldedir.3-4 sene öncesinde daha temel bile atılmamışken projeden konutlar kapışılıyordu irlandalılar tarafından.şimdi yoğun arzdan dolayı bu hız kesilmişsede talep devam ediyor.bazı caddelerde sıra sıra açılmış irish pub'lardan irlandalıların burda ne kadar etkin olduğu anlaşılıyor.
  türkiye'de yabancıların en fazla gayrimenkul aldığı yerdir mahmutlar.binaların çoğu 12 katlı yüksek yapılardır.hepsinin havuzu,sosyal tesisleri vardır;fiyatlarda o kadar uçuk değil 60000 - 80000 euro aralığındadır.
  kısaca 6-7 sene önce kimsenin yüzüne bakmadığı,nerdeyse bedavaya satılan arsalar yabancıların konut sevdası yüzünden bir anda fırlamış ordaki köylüyüde zengin etmiştir.muz tarlaları birer birer yerlerini lüks sitelere bırakmaktadır.
 • birçok ilden büyük bir ilçe olan alanya'nın birçok ilçeden büyük kasabası.

  muz ve portakal bahçelerinin yerinde artık koca koca betonlar var. 300-400 bin liralık daireleriyle birçok ilden yüksek ev fiyatlarına sahip ilçe, artık.
 • otel fiyatlandırması bazında en ucuz, konut hususunda en pahalı alanya beldesidir.
  alanya'ya gelen en dandik, en gereksiz, en ucuzcu, en dövizsiz turistler bu beldeye akın eder. sahili taşlık ve tenha, çarşı hayatı vasat, yerleşik turisti avrupalı, otel turisti silme rus'tur.

  yurdum gencinin sokakta tanışıp maymunca konuşarak üç hamlede yatağa attığı o meşhur rus kızlar işte bu belde ve sokaklarında fink atarlar. taa kemer'den başlayıp; antalya-belek-side-manavgat-alanya istikametini takip eden 250km'lik oteller ve turizm silsilesi burada son bulur. bu mevkiden sonrası gazipaşa ve mersin'e gider. 19 senedir inşa halinde olan gazipaşa havalimanı faaliyete geçtikten sonra oldukça gözde bir belde olacağı tartışmasız doğrudur.