şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 14 ocak 2004 çarşamba günü 20:30'da, kadıköy karga'da (kargart) bir performans sergileyecek ve paylaşacak olan tiyatro grubu.

  deniyor ki: "belli bir senaryoya bağlı kalmadan, izleyicilerin seçtiği temalar üzerine doğaçlama kurgulanan gösteri, seyircinin aktif katılımıyla destekleniyor"

  mahşer-i cümbüş, ülkeye "tiyatro sporu" kavramını sokmuş ve yaymakta olan grup olarak da bilinir. bu yönleriyle takdirimi kazandıklarını ifade etmeliyim. çünkü oldum olası tiyatroyu sanattan çok spora yakın buldum.

  (bir diğer kişisel ayrıntı: bu entry'i karga'dan girdim. o denli...)
 • bugün dulcinea'da izlediğim ve çok beğenerek herkese şiddetle tavsiye ettiğim* ve her pazartesi dulcinea'da sahne alan tiyatro grubu.
 • eh sonunda onlarin da bir internet sitesi var.

  www.mahsericumbus.com
 • yıllarca ankara'da sahne aldıktan sonra istanbul'a transfer olmuş topluluk. mutlaka izlenmesi gereken bir şey yapıyolar.. (dikkat edin "şey" dedim.. o derece geniş bir şey yapıyorlar.. aaah.. yine şey dedim. ne bu? eeh eytere bea.. öyle bi şey işte)
 • gruptaki insanlarin bir kaci ankara dil tarih cografya tiyatro bölümünden mezundur, gösterileri izlenesi degil yenesidir*.
 • muhteşem gösteriler yapan yetenekli ve yaratıcı insanlar topluluğu.

  bu sene cambaz'ı sahne olarak seçmişlerdi. bu mekanı seçmelerindeki en büyük etken avrupa yakasında olması ve sahibini tiyatrocu olması dolasıyla bu oluşuma daha yakın olacağı düşüncesiydi.

  fakat tüm bu pozitif düşünceler dün akşam (09.12.2004) haftalık olarak gerçekleştirdikleri gösteriyi barın sahibi tarafından söylenen "çıkın laooo burada kılab aksiyonu olacakh... öeeergh" veya benzeri bir cümleyle iptal edilmesiyle negatife dönüştü.

  sonuç olarak bu maharetli insan topluluğu o akşam gösteriyi izlemek için cambaz'ın yolunu tutan bizleri utana sıkıla geri çevirmek zorunda kaldı ve şu an için sürekli gösteri yapabilecekleri başka bir sahne arayışına başladı.

  her gösterilerinde seyirciyi şaşırtmayı başarabilen, çoğunlukla komik, her zaman yaratıcılık dolu gösteriler sahneleyen grup.

  kendileriyle ilgili bilgi ve haberler internet sitelerinden takip edilebilir:

  http://www.mahsericumbus.com/
 • artık oyun mu desem, doğaçlama mı desem, mahşer mi desem, cümbüş mü desem, bu sergiledikleri "şey"i 11 şubat 2005'ten itibaren her cuma 20:30 da beyoğlu'nda maya sanat'ta sergileyeceklermiş. biletler de beş ye te le imiş.

  şiddetle tavsiye. defalarca izlenebilir, çünkü hiçbir oyun birbirinin aynısı değil.
 • eğlenmek amacında iseniz tiyatronun insanlara verdiği nimetleri takdire şayan bir şekilde icra eden bu grubu rahatlıkla izleyebilirsiniz. ama amaç sanat çerçevesinde bir şeyleri anlamak, üzerine düşünecek faydalı konular keşfetmekse şimdilik tercih edilmesi tarafımdan tavsiye edilmez. sabun köpüğü kıvamında olan gösteriler ne yazık ki seyirciyi temizleyip paklayacak yeterlilikte değildir. eğer tiyatroyla ya da oyunculukla ilgili iseniz ise bu arkadaşlar mutlaka size bir şeyler katacak zira yaptıklar işe karşı var olan inançları eşine az ratlanır ölçüde.
 • 1 haziran 2005 tarihinde muammer karaca sahnesi'nde bu sezonun son gösterisini yapacak olan tiyatro grubu.
 • (bkz: viola spolin)