şükela:  tümü | bugün
  • warcraft 3 frozen throne da night elves in yeni hero su..gayet guzel gucleri var valla..
  • frozen throneda sentinels campaigninin büyük bir bölümünde oynanan herodur kendileri. biraz iş başka aşk başka mantığıyla bezeli bir karakterdir...
  • --- spoiler ---

shadowmoon valley'deki warden's cage'de akama tarafindan tutsak tutulan nightelf efsanesi: http://www.youtube.com/watch?v=puoxezok8te

(bkz: burning crusade)

--- spoiler ---
  • nickimi bana fısıldayan karakterdir.. dota oynarken bir kac kere tıklanınca yürekten bir aaashvalanoor der... ayrıca ultisi x4 critical cıkarmaktadır ki üstüne cıkabilen yoktur.
    (bkz: mortred)
  • illidan ın gardiyanlığını yapmış pek güçlü hatun kişi.çok güzel yeteneklerinin yanında 6.level büyüsü bi ayrı güzeldir.illidan ın hapsolduğu yerden kurtarılınca peşine düşmüş ve çok yaklaşsada başarılı olamamıştır.kendisini gidip göremesekte shadowmoon walley de hapis olduğu söylenmektedir
  • maiev shadowsong ilk zamanlar elune'un rahibelerinden biri iken war of the ancients zamanında diğer night elfler gibi legion a karşı savaşa katılmıştır. bu savaşta bir çok yakınını kaybetmiş ve büyünün en kötü yüzleriyle karşılaşmıştır.
    tyrande ile birlikte hyjal dağını araştırmaya gittiklerinde illidan ın yeni bir sonsuzluk pınarı (well of eternity) yarattığını öğrenirler. buna kızan night elfler illdan'ı yakalamaya giderler. yakalanmak istemeyen illidan çok güçlü bir büyü ile maiev in grubundaki bir çok night elf'i öldürür. ancak tyrande ve shandris'in yardımlarıyla illidan sonunda yakalanır. maiev malfurion'a illidan'ın bekçisi olmak istediğini söyler. bundan etkilenen furion illidan'ı bir yer altında bir hapse tıkar ve başına maiev'i koyar. 10000 yıl boyunca sürekli illidan'ın bekçiliğini yapan maiev artık ondan nefret etmektedir.
    10000 yıl sonra tyrande legion a karşı yardım etmesi için illidan'ı salar bu sırada bir çok night elf bekçiyi acımasızca öldürür. illidan ne kadar onlara yardım etmiş olsa da artık bir şeytandır ve onlarla kalamaz ve kovulur.
    illidan'ın salınmasına ve bekçilerinin katledilmesine kızan maiev yanına sadık yardımcılarını alarak illidan'ı avlamaya çıkar. illidan'ın kaçarken masum köyleri yakıp yıkması onu kat kat daha sinirlendirmiştir. onu aramak için bilmediği adalara doğru yola çıkar. ama tek başına illidan'a karşı koymakta zorlanmaktadır. bunun üzerine yardım ister. malfurion ve tyrande yardımına koşar ve illidan püskürtülür. tyrande'nin gelişine hiç sevinmez. lordearon karasına çıktıkları zaman blood elf prensi kael'thas a yardım ederler. savaş sırasında tyrande nehre düşer kael yardım edilmesi gerektiğini söylese de maiev,illidan'ı yakalama hırsıyla bunu umursamaz. malfurion ise illidan la işbirliği yaparak tyrande'yi kurtarırlar. maiev yaptığı şeye çok sinirlenen malfurion, illidan'ın gitmesine izin verir. ama maiev bir kere söz vermiştir haini yakalamaya onun peşinden outland'e gelir. burada onu yakalar. ama illidan naga ve yeni hizmetçileri blood elfler tarafından kurtarırlar. maiev bunu asla unutmaz. haini sonsuza kadar avlamaya devam etmeye kararlıdır ve bunun için her şeyi yapmaya hazırdır.
  • eğer hala yaşıyorsa tomb of sargeras'ın sonunda yaşananları görünce kuduracak olan huntress.