*

şükela:  tümü | bugün
 • başrolünde rowan atkinson cinayet masası başkomserini canlandırdığı 2016 yılı yapımı başarılı polisiye filmdir.

  gönüllerimizin şampiyonu downton abbey den sonra itv bir diğer başarısıdır.

  devamı var mıdır diye sordurmaktadır...
 • simenon'un, eski kulağı kesiklerden, ketumluğunun arkasında insancıllığını gizleyen müfettişi maigret'i ilk okuduğumdan beri sevmişimdir. bundan önce de sinemaya uyarlandı ve bu tv filminde de karakteri rowan atkinson, namı diğer mr. bean canlandırıyor. araya da diziye göz kırpan bazı trikler yerleştirmişler. lakin rowan atkinson pek olmamış. maigret iri yarı, hantal görünüşlü, az konuşan bir adamdır. rowan atkinson ise soğan cücüğü gibi bir herif. neyse efendim, yine de dizi olursa seyredilir gibi.
 • giriş gelişme sonuç temalı izlenesi polisiye film.
  atkinson bu filmde şener şen üstadın av mevsimi performansına göndermede bulunmuş gibi.
  al birini sev ötekine.
 • küçük bir detayın seri cinayetleri nasıl çözdüğünü anlatan başarılı bir film. sürpriz beklerken pek şaşırtmayan bir kurguya sahip. mr.bean'in oyunculuğu oldukça başarılıydı.
 • sade bir anlatım ve devamı da olacak gibi polisiye-suç-gerilim tarzında 2016 ingiliz yapımı film.

  7/10.
 • georges simenon'un eserinden uyarlanan kaliteli bir itv filmi.
 • rowan atkinson hatırına izlenebilecek fena sayılmaz bir film.
 • baş rolünde rowan atkinson , lucy cohu ve on numara oyuncuların olduğu
  ama asıl 1958 yapımı bir filmden doğru alınıp tekrardan çekilen,
  muazzam konulu polisiye film.
  konu, montmartre 'de ve fransa'da geçer ama filmi ingilizler çekmiştir, bu durum beni hafiften irite etmedi değil. neden bilmem..

  şuradan ilk filme dair bilgiye ulaşabilirsiniz: http://www.imdb.com/title/tt0050669/

  ek bilgi: lucy cohu ne güzel kadın, değil mi..?
 • georges simenon' un maigret serisine uyarlanmış güzel bir polisiye eserin ufak dizisidir. bu eseri yıllar öncesinde tgrt radyo tiyatrosu kuşağında "katil kim' adı altında dinlemiştim. gayet güzeldi. orada seslendirme daha doğaldır. maigret' i seslendiren sanatçı tok ve nefis bir sese sahip olup, tanıdık bir sese sahiptir ancak adını bulandım hiç. bu radyo tiyatrosundan sonra filmini izlerken şunu düşünüyorsunuz. maigret filmde çok soğuk. sorgulama esnasındaki soruları meşhur bir dedektif gibi değil. son derece soğuk ve basit sorular soruyor. rowan atkinson'un tipi mükemmel bir maiget olmuş ancak radyo tiyatrosundaki maigret çok daha uyuyor karaktere. dinlerseniz ve sonrasında bu filmi izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. marcel moncin, onun karısı, annesi ise cuk
  oturmuş tabiri caizse. tam radyo tiyatrosunda dinlerken düşündüğüm gibi karakterlere can vermişler.

  izlenesi bir filmdir. dinlenesi bir radyo tiyatrosudur.

  edit: ayrıca bu filmin giriş müziği nefes kesicidir. korku gerilim müziği gibi ancak müzik sürerken arada fransızca olarak 1 dakikalık sözlü kısmında döktüren abla kimdir necidir bilemiyorum. muhteşem bir opened theme olarak indirdim bile.
 • --- spoiler ---

  itv için çekilen 2016 birleşik krallık yapımı ve suç-dedektiflik türündeki televizyon filmi. georges simenon'un dedektiflik romanlarına konu olan jules maigret karakterinden yola çıkılarak ashley pearce tarafından çekilen filmde, maigret'yi ünlü ingiliz aktör ve komedyen rowan atkinson canlandırmıştır. atkinson, maigret romanlarını çok sevdiğini ve bu karakteri canlandırmaktan keyif aldığını açıklamıştır. ayrıca filmde atkinson'a lucy cohu, shaun dingwall, leo staar ve aidan mcardle gibi oyuncular eşlik etmişlerdir. filmin konusu ise kısaca şöyledir; ünlü fransız dedektif jules maigret (atkinson), bir başmüfettiş ve 4 kadını cani bir şekilde bıçaklayarak öldüren bir seri katilin peşine düşer. filmde 1950'lerin paris'inin resmedildiği sahneler budapeşte'de çekilmiştir. ek olarak, filmin başarısı üzerine, serinin devam filmlerinin çekilmesine karar verilmiştir. filmin imdb.com puanı da 7/10 gibi yüksek bir ortalamadır. son olarak, atkinson, bu filmde françois fillon'a epey benzemiştir ve filmde birçok sahnede le figaro gazetesi gösterilmiştir.

  imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt5012394/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/…/maigret_(2016_tv_series)

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=qj3q8-nkxni

  --- spoiler ---