şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aslında soylenecek iki satır laf olmasi ama isle ilgili olduğundan instant messaging*yapılmaması gereken bir durumda atılan mailde konu kısmına soylemek istediklerimizin tamamini yazarak icerigini bos bırakıp mail gonderdiğimiz durumdur.
  • böyle bir durumla karşılaştığımda içeriğe "evet" yazarım genelde.
    (bkz: sozlukte evet ekolu)
  • bazıları ise şöyledir

subject :
    slm nbr ?

body :
    merhaba :)
  • firma içi yazışmalarda çok kullanılan yazışma tipi. outlook ya da lotus gibi yazılımlarda çok işi yarar.

örnek:

subject: hadi kardeş, molaya gelmiyor musun?
  • iş yerinde işi gücü bırakıp sürekli sevgilileriyle uğraşan hatun kişilerin çok sevdiği bir eylemdir. etrafa da "dur benimkine bi mail atiim kıııız" diye duyuru yaptıklarından şu şekilde bir mail bombardımanına şahit olunmuştur * * ;

mail 1, subject: aşşşkımm gunaydınn.
    mail 2, subject: aşşkımm seni çok seviyorum.
    mail 3, subject: seni seviyom bi tanem.
    mail 4, subject: aşkım tlf na cevap vermedin?
    mail 5, subject: aşşkım yemeğe çıkıyorum.
    mail 6, subject: aşkım nerdesin ya!
    mail 7, subject: seni ozledim.
    mail 8, subject: iyi aksamlar sevgilim.

(bkz: adami ayar eden sevgili modeli)
    (ara: akıl fikir)
  • bunu yapanlarla konuşmazsak, toplumdan dışlarsak önüne geçebiliriz bence. dünyanın en çirkin şeylerinden biri. mail içeriği de bomboş tabii.
  • maili konu kısmında özetlenebilecek kadar kısa olan maildir yahut yazan kıyamadığından, mail bir bütün olarak anlam ifade ettiğinden bu yolu seçmiştir veyahut yazan maldır.
  • konu:x bey, merhaba ben y, 2 gün önce z'nin açılışında sizinle firma ortaklığı konusunda görüşmüştük, bu mail adresim.

içerik: irtibat telefonu: 05xx xxx xx xx

samsung cihazımdan gönderildi.
  • hayır bir de linkleri konuya yazar* gövdeyi boş bırakırlar.

(bkz: tıklayamazsınız)