• iş yerinde işi gücü bırakıp sürekli sevgilileriyle uğraşan hatun kişilerin çok sevdiği bir eylemdir. etrafa da "dur benimkine bi mail atiim kıııız" diye duyuru yaptıklarından şu şekilde bir mail bombardımanına şahit olunmuştur * * ;

mail 1, subject: aşşşkımm gunaydınn.
    mail 2, subject: aşşkımm seni çok seviyorum.
    mail 3, subject: seni seviyom bi tanem.
    mail 4, subject: aşkım tlf na cevap vermedin?
    mail 5, subject: aşşkım yemeğe çıkıyorum.
    mail 6, subject: aşkım nerdesin ya!
    mail 7, subject: seni ozledim.
    mail 8, subject: iyi aksamlar sevgilim.

(bkz: adami ayar eden sevgili modeli)
    (ara: akıl fikir)
  • bunu yapanlarla konuşmazsak, toplumdan dışlarsak önüne geçebiliriz bence. dünyanın en çirkin şeylerinden biri. mail içeriği de bomboş tabii.
  • (bkz: spoiler)
  • bazıları ise şöyledir

subject :
    slm nbr ?

body :
    merhaba :)
  • firma içi yazışmalarda çok kullanılan yazışma tipi. outlook ya da lotus gibi yazılımlarda çok işi yarar.

örnek:

subject: hadi kardeş, molaya gelmiyor musun?
  • aslında soylenecek iki satır laf olmasi ama isle ilgili olduğundan instant messaging*yapılmaması gereken bir durumda atılan mailde konu kısmına soylemek istediklerimizin tamamini yazarak icerigini bos bırakıp mail gonderdiğimiz durumdur.
  • 8-10 kelimelik basit bir şeyde çok sıkıntı olmuyor da, en gıcık olduğum konu kısmına link konup yollanması.

yahu mail gönderip alabilen bir insansın, sen bilmiyor musun oradaki linkin tıklanıp açılmayacağını? mail yazma arayüzünü açmışsın, o linki konuya değil de gövdeye yapıştırsana rahatla tıklayalım. ama yok, illa konu satırına konacak o link, ben de tıklamak yerine kopyalayıp yapıştırıp öyle açacam.

hele bir de mobildeyken "lan şu son harfi almamış, bi daha kopyalayayım" diye tekrar uğraşacam.
  • emaille isi olmadigi, ama telefonda konustugumda da mevzuyu asla iplemeyecegini bildigim bazi firma yetkililerine yaptigim.

ama soyle oluyor ornegin:

subject: sizin sofor konteyneri teslim etmedigi icin ekstradan yedigimiz 286373 gun demuraj bedeli

mail: ... bey,

sizin sofor yine konteyneri teslim edip sisteme isletmemis, 82737 gun demuraj yemisiz ekte faturasi. acil donusunuzu bekliyorum.

whatsapp: ... bey size bi mail attim, yine demuraj yemisiz, hatta yemek ne kelime demurajin icinden gecmisiz konteynerleri yok ettiniz galiba bu sefer * * *lutfen hemen bakip doner misiniz cok acil

ustune 2 3 kez ariyorum ve tum bu cabama ragmen kesinlikle iplenmiyorum. boyle zor insanlarla calisirken konu kismina mesaj yazmisim, cok mu...
  • bizim hoca atiyor boyle e-mailler bazen. e-mail sadece konudan olusuyor .
hesabın var mı? giriş yap