• kesinlikle düşünülmesi ve eklenmesi gereken özelliktir, bu sebeple de telif hakkım olmasa da microsoft'tan iş teklifi bekliyorum. exchange sizin sonuçta amk.

şimdi size bir mail geliyor;

"x konusunda kim destek olabilir" diye. sizinle alakasız, sırf sizi daha önce bir kere gördü diye belki de size yazdı.

veya

bir konuda yönlendirme yaptınız ve takip etmeniz gerekmiyor "budnan sonrasını x kişisi halledecektir diye."

orada maile eklediniz kişiyi ve gönderdiniz.

işte sancı başlıyor. o konuşma ne kadar uzarsa uzasın, kaç kere beni çıkarır mısınız derseniz deyin, siz hep orada olmaya devam ediyorsunuz. oysa ki, "send and leave the mail chain" gibi bir seçenek olsa ve gönderende yer almanıza rağmen reply all'larda size mail gelmese.

ne kadar güzel olmaz mı?

mail kutumda bu şekilde alakam olmadan bir şekilde dahil olduğum 10'larca mail zinciri dönüyor da dönüyor.

şöyle yazıp da çıkabilsem işte bu yöntemle, "konunun benimle bir alakası olmadığı için mailden çıktım." send and leave the mail chain. bye.
  • (bkz: e-maildir o)
  • atılan mailin okunduğunu sormak için telefon ile aramamak için hedef kişi tarafından görüldü/okundu bilgisi
  • rule tanımlanarak, ilgili başlıkta gelen maillerin direkt olarak deleted item'a yönlendirilmesiyle çözülebilecek olan problem.
  • rule tanımlanarak aşılamayacak problemdir. çünkü bir sonraki seferde gerçekten sana ihtiyaç olursa ve maili sana hitapla ve to'da olarak atsalar da bu sefer sana hiç gelmeden silinecektir o mail.

oysa ki tekrar ihtyiaç olması halinde neden tekrar dahil olunmasın ki maile.
  • sipariste salincak bilezik vb var ise maili otomatik silecek özelliktir. ayrica berat albayrak beyin isine yarayacak ozelliktir.
  • (bkz: bisiktirol)
  • whatsapp gibi 'bu konuşmadan çık' özelliği olsa süper olacak durum.

gelen kutusunda 2505 tane okunmamış maili olan adam plaza bölgesinden bildirdi.
  • maili yoldayken geri çevirebilmek
hesabın var mı? giriş yap