şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yıl 2000. üniversite'de ilk senem. ben ki o zamana kadar kendi ilimin sınırları dışına çıkmamışım. o kadar özgür hissediyorum ki kendimi. bir arkadaş grubumuz oldu. akşamları dışarı çıkmalar yürümeler gezmeler içmeler tozmalar. hala çok özlerim. neyse bu gruptan bi tane kızla aramız baya iyileşti. çok güzel zaman geçirir olduk. o kadar eğleniyorduk ki, bak yine gözlerim doldu. tatillerde falan ben bunu nasıl özlüyorum ama inanamazsınız resmen aşık olmuştum. o da herkese davranır gibi davranmıyordu bana. yani emindim onda da birşeyler olduğuna. ama ben buna bi türlü açılamıyorum. olmuyor. konuşamıyorum. o zamanlar herkeste bilgisayar olmadığından bilgisayar odaları olurdu kampüslerde. ben oturdum. çok saçma sapan şu an içeriğini bile hatırlamadığım bir mail attım. ilkokul seviyesi bile denebilir. hala utanıyorum ve çok sinirleniyorum kendime böyle bir hata nasıl yaparım diye. neyse aradan günler geçti. ben kaçıyorum tabi yüz yüze gelmekten. iğrenç bir duygu. ama nereye kadar kaçabileceksin ki. bi gün yüz yüze geldik. akşam konuşalım dedi soğuk bi şekilde. başımdan kaynar sular aktı. tamam dedim. neyse akşama kadar bembeyaz surat ile dolaştım. karnıma ağrılar giriyor. akşam oldu buluştuk sonunda. bu beni bi azarladı ama hala kelimeler ve durduğumuz yeri çok net hatırlıyorum bak aradan 18 sene geçtiği halde. şu an anlatamayacağım ama baya bi ders verdi. anlattıklarının çoğunda haksızdı ama eşşekliği yapan ben olduğumdan daha üste çıkamadım. çok cevap veremeden oradan uzaklaştım ve bi daha da aramız hiçbir zaman eskisi gibi olmadı.. ya aslında şimdi düşünüyorum da onunla sevgili olabilmekten ziyade o yaşadığımız uyumu yok etmiştim ben. çok güzel vakit geçiriyorduk be sözlük..

edit: vay be millet gerçekten çağ atlamış o tarihten beri. iphone'lar, junk mailler.. belki çoğu kişi naptığımı hayal bile edemiyor şu an. bilgisayar odası ne ya? herkeste bilgisayar yok muydu? gibi..
  • junk isimli kutuya gidecektir. okumadım bu arada destan yazmışsın maşallah.
  • posta güvercini ile çıkma teklifinden bir ton daha soğuk bir yol.

asdf.
  • başlığı okuyunca güldüm:d böyle bi maile hiçbir kız hayır diyemez:)
  • ı phone'umdan gönderiyorum " benimle çıkar mısın ? "

ı phone'umdan gönderdiğimi söylemiş miydim?
  • kızın kankasını cc’ye eklemek faydalı olur zira kızlar kankalarının fikir ve yorumuna önem verir.nasılsa forward edecektir,onu bu zahmetten kurtarıp ince bir erkek olduğunuzu gösterin.

t:kırk sene düşünsem aklıma gelmeyecek harekettir.
  • sms atıp telefonu kapatanı duymuştum da, mail atıp kaçanı da fena değilmiş.
  • (bkz: çıkma teklif etmek)
    bu nedir, ben pek anlamıyorum. bir sıcaklık veya yakınlaşma varsa, doğal olarak gelişir zaten. teklif etmek falan soğuk geliyor bana, samimiyeti arttırmak için birşeyler yapılır ama buna isim koymaya çalışmak tuhaf bence.
  • tanıştığı, gördüğü, bildiği birine çıkma teklif etmiş. olum bunda ne var amk? facebook'ta vietnamlı evli bir hatuna ta bursa'dan sarktıktan sonra fabrikam var diye yalan söyleyip, hiç buluşmadığı o evli hatunla messenger'da nişanlanan duydum amk. yüzük yollayacakmış ama ona sıra gelmemiş. evli hatun da üç çocukluymuş, ufacık çocuğuna cam'da baba dahi dedirtmiş sanal tokmakçısına. sanal tokmakçı da ufak çocuğa çocuk şarkısı söylemiş cam'de. babalık yapmış asdfgh. çocuğun gerçek babası da çocuklarıyla nonstop ilgilenen, evli hatunun annesine dahi bakan biriymiş. o babayı sanal bir şey için yok sayıp, cam'de baba dedirtmek ne amk? ufacık çocuğa da yazık amk. yazık la kimlerin annesiyse.