şükela:  tümü | bugün
 • maillerde dolaşan çer çöp, karikatür, fotogaleri, baldırı çıplak kayıtları toplayıp yayınlayan vatan gazetesi servisi. http://mailbox.gazetevatan.com/
 • aynı zamanda my name is earl dizisinin ikinci sezon yedinci bölümünün adı.
 • henüz kimsenin bahsetmediğine şaşırdığım yeni iphone uygulaması.
  bir süredir "yakında geliyoruz" başlığıyla sitesinde tanıtım videosu bulunuyordu ve videoyu izleyen herkes "ben de istiyorum" diyerek uygulama için sıraya girmişti. bugün ise uygulama app store'daki yerini almış. çok fazla yüklenme olup serverlarının çökmemesi için şimdilik sırayla kullanabiliyoruz uygulamayı. fikir vermesi açısından benim sıram 292.797. bakalım neler olcek.
 • kullanım kolaylığı üzerine kurulmuş mail uygulaması.
  zamanında kayıt girmiştim, dün gördüm program çıkmış app store da, dedim sıra bana gelmemiştir heralde. bir baktım girdi programa.
  programın arayüzü gayet başarılı, tutorial da gösterdiği üzere maillerinizi saniyeler içinde çeşitli kategorilere ayırabiliyorsunuz.
  bana göre şu an için tek eksiği sadece gmail'ı desteklemesi. internet sitesine de baktım diğer mail servislerini destekleyeceğine dair bir ifade bulunmuyor. söz konusu desteği sağlarsa kimse iphone un kendisine ait mail programını kullanmaz.
 • 2 gün önce sırf meraktan yükleyim dedim anca 773 binlere gelebildim. yüklenince de bu ne ya çok gereksiz diye düşünüp sileceğim büyük ihtimalle ama bakalım.
  yükledikten sonra gelen edit : tahmin edebileceğiniz gibi aman da aman çok bir özelliği yok. bildiğimiz mail uygulamasını biraz daha allayıp pullayıp, sıra bekleme, yüklendi yüklenecek gibi atraksiyonları da işin içine katarak ilgi çekici hale getirmeye çalışmışlar ve başarmışlar da. haftalarca sıra bekledikten sonra neymiş bu diye inceletiyor kendini, o kadar sıra bekledim bari kullanayım diyorsunuz.
  maillerinizden listeler oluşturabiliyorsunuz.
  bu maili sonra okuyayım ben deyip akşam oku, yarın oku, hafta sonu oku gibi seçeneklerden birini seçebiliyorsunuz.
  okunan mailler direk arşive taşınıyor.
  bir de yeni bir mail geldiğinde bildirim olarak görünüyor. yeni mail geldi mi diye sürekli mail kutunuzu yenilemenize gerek kalmıyor.
  sonuç olarak haftalarca sıra beklemeye değecek bir uygulama olmasa da kullanım kolaylığı sağladığı da aşikar.
 • dropbox tarafından yapımcı firması yaklaşık 100 milyon dolar'a satın alınmış. (bkz: dropbox/#32682466)
 • yüz milyon dolares karşılığında satın alındığını duyunca tek bir tepkim oldu:

  (bkz: hassiktir diyorum)

  biraz bir şeyler burada yazdım ama çoğunluğun yaptığı yorumlardan çok da farklı değil. gayet sıradan bi uygulama, kusura bakmasın kimse de yüz milyon dolar edecek hiç bi tarafı yok. http://cnr0.org/teknik/mailbox
 • bu 100 milyon $'a satılma hikayesinden muhtemelen en karlı çıkan, zamanında şirkete 5 milyon $ yatırım yapan risk yatırım ortaklığıdır. ben o geleceği kendisinde göremiyorum ama adamlar görmüş demek ki (zaten görünen o ki, bende 1 milyon tl edecek arsaya 100 bin tl yatıracak kafa da yok).