şükela:  tümü | bugün
  • tanrının en güzel tablolarından biridir.
  • maine coon'un, siyam lekelisi, lila ve cikolata renklisi haricinde her rengi ve deseni kabul edilir. maine eyaletinin resmi kedisi olan bu tuyluce hayvan taninan cins kediler icinde en buyuk olanidir. boyle dev gibi olusuna bakmadan miyk miyk bir sesi olmasi ise nasil bir istir bilemiyorum.
  • bizim van kedisi kadar degilse de, suyun delisi bir hayvan bu. lavaboda elimizi mi yikadik, hop geliyor bu maine coon hayvani, az evvel islanmis lavabonun icine yerlesiyor, sipidi sipidi o kalan damlalarla oynamak, sulari yalamak falan bin turlu saklabanlik. tuvaletin icine dusmedigi surece sorun yok diyorum (siz ne dersiniz bilemem.)
  • annemin kedisi, kedimin annesi olan toprağı bol olasıca minnoş hanımın ırkıdır. hayattaki tek eşi van'lı olduğundan bizim oğlan iki ırkın da özelliklerini taşıyan bir toramandır.
  • bu turun mukemmel bir ornegini daha yakindan tanimak icin: http://www.faricoon.pl/…ntro/witam_datacrash-01.jpg

mukemmel dedim zira turunun en iyisi (best of best) odulunu alarak kendini -bir nevi- kanitlamistir. bu arada, maine coon'larda "klasik" tabir edilen renk siyah/kahve tekir (beyazli veya beyazsiz) olmasina ragmen, bu cinste gercekten de hemen hemen her renk gorulur (yukarida kabul edilmeyen renk ve desenleri aciklamistim.) resimdeki datacrash solid dedigimiz duz siyah renkte (mco n), golden olarak tanimlanan goz rengine sahip bir ornegi maine coon kedisinin.
  • aynı evi paylaştığı, yeme içme ihtiyaçlarının daimi tedarikçisi, iki ayaklı olması dışındaki ayrıntılarını henüz tanımlayamadığı badisi (bkz: homo sapiens sapiens) köpeğiyle yürüyüş yaparken yolda kendisine eşlik edebilecek yegane kedi türüdür. dalga geçilmekten, parmakla gösterilmekten hazzetmez, anında dalabiliritesi vardır.
  • dünyanın en çok su ve oyun sever kedi familyasıdır...
  • (bkz: mrs. norris)
  • gelişimi tamamlandığında boyutları ortalama bir spanish cocker cinsi köpek kadar olan, koca kafalı, oldukça akıllı ve çok oyun sever hayvanlardır, kafaları kocaman, tüyleri oldukça uzun ve çok çok yumuşaktır; insanda kaşmir kazak seviyor hissi uyandırabilir, lakin safkan ırklarının memleketimizdeki fiyatı 3000 doları bulabilmektedir..
  • long hair black bulursam siyah ankara kizima damat olarak alacagim kedidir.