• ilk kez trt radyo 3'te dinlemistim bir gece yolculugunda ve adini unutmamak icin not almistim sagda durup...
    sonra zaman gecti arada dinler oldum ama adini her zaman hatirlamak zor oluyordu.
    derken bi gun arkadasimin atölyesinde gece yarısını biraz geçmişken youtube'tan müzik açalım diyip açtığında duyunca çok neşelenmiştim.
    meğerse arkadaşım da çok severmiş.
    onu talihsiz bir kaza ile kaybettikten sonra bu şarkı tüm o enerjisine rağmen bende hep o akşamı hatırlatıp içimi burdu.
    bir şeylere anlam yüklemek sanırım hayatımızdaki önemli bir sistematik.
    ilk duyduğum zaman da bir gece yarısıydı, bambaşka hislerle ülkenin bir ucundan bir ucuna gidiyordum.
    tek başıma kapkaranlık bir yolda yarım saattir hiçbir araçla karşılaşmadan gecenin derinliğini delmeye çalışır gibi giderken nasıl iyi gelmişti hatırlıyorum.
    kesinlikle insanın içini ferahlatıyor, sakin bir kumsalda turkuaz mavisi denizi hayal ediyorsun.
    ya da motosikletin üstündesin solunda deniz manzaralı bol virajlı bir yamaç, solunda göğü delercesine dikine uzanan dağın kendisi...
    güneşin üzerinde dans ettiği harika güneş ve vizörün hafif aralığından gelen o temiz hava, yaz kokusu...

işte öyle bir "herşeyden çok" şarkı...

babuşa selam olsun...
  • nike'nin yeni (dünya kupasi conceptindeki) reklam müzigidir. 2006 finallerinde neden brazil ? sorusuna bir kez daha cevap bulmaya calisirken bize yardimci olacak, eglendirecek ve dinlendirecektir. (bkz: garantili zamanin otesinde entry girme yollari)
  • (bkz: mas que nada)
  • sergio mendes'in farklı müzik türlerinde defalarca yorumlanmış, türk filmlerinden de bildiğimiz ünlü bir parçası.
hesabın var mı? giriş yap