şükela:  tümü | bugün
 • bas, dis, karin agrisina gayet iyi gelen bir sanovel urunu ilac.
 • endikasyonlar : çeşitli nedenlere bağlı baş ve diş ağrıları, nevraljiler, adet sancıları, romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit, akut gut artriti, eklem romatizmaları, artrozlar, lumbago ve şiddetli radikülaljilerin akut ve uzun süreli semptomatik tedavileri, çeşitli cerrahi operasyonlar, yumuşak doku travmalarına bağlı ağrı ve enflamatuar semptomların giderilmesi, k.b.b. ve stomatolojik rahatsızlıklardaki ağrı ve enflamasyonun giderilmesinde endikedir.
  kontrendikasyonlar : flurbiprofen'e karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde kontrendikedir. flurbiprofen, aspirin ve diğer nonsteroidal antienflamatuar ilaçların astım, ürtiker veya diğer allerjik reaksiyonlara yol açtığı bilinen kişilerde kontrendikedir.
  yan etkiler : flurbiprofen tedavisi ile seyrek olarak görülen yan etkiler hafif şiddette, doza bağlı ve geçicidir. dispepsi, bulantı, kusma, abdominal ağrı, gaz şikayetleri, diyare, konstipasyon, ürtiker, baş dönmesi, sinirlilik, kulak çınlaması, bulanık görme, rinit, vücut ağırlığı değişimleri gibi yan etkiler görülebilir.
  dozaj : tavsiye edilen günlük doz : bölünmüş dozlar halinde 150 mg - 200 mg'dır. semptomların şiddetine göre günlük doz toplam 300 mg'a çıkarılabilir. adet sancılarında, semptomların başlangıcında 100 mg, bunu takiben 4-6 saatte bir 50 mg - 100 mg'dır. maksimum günlük doz ise, 300 mg'dır.
 • en kucuk bir agrida, hemen basvurdugum basucu ilaci..
 • (bkz: majestic)*
 • reglin kesin cozumu
  majezik arayan bir kadin gordumuzde regl oldugunu annamamizi saglayan ilac.. *
 • ağrıdan başını duvarlara vurma noktasına gelenler için en iyi ilaç.yarım saat içinde en dayanılmaz ağrıdan kurtarıyor kıvranan bünyeyi...diğer ağrı kesicilere oranla biraz pahalı ama migren benzeri ağrılarda bile başarılı olduğu düşünülürse kesinlikle fiyatını hak ediyor.
 • orta etkide bir analjezik. yan etkisinin neredeyse hiç olmaması da bu orta etkililiğinden kaynak alıyor. unutulmamalıdır ki gerçekten etkili olan ilacın çoğu zaman yan etkisi de olur.

  etkili bir analjezik için: (bkz: apranax fort)*
 • genelde mide problemi(gastrit,ülser) yaşayan ademoğulları, her painkiller ı öyle kolay alamazlar.(misal;vermidon) bu tarz mide problemi olanların çekinmeden kullanabileceği süper bi ağrı kesicidir. 100 mg lık 20 tabletten oluşan kutucuklar halinde satılan şekli en yaygınıdır. fiyatı da sanırım 12-13 ytl civarlarındadır.
 • regl sancısı için süper bir ağrı kesici... kısa zamanda kesin çözüm getiren tek ilaç sanırım... buscopan falan yalan!!
 • regl sancısını geçiriyor geçirmesine de regl son ürünlerinin daha sulu ve daha fazla olmasına neden oluyor diyor hatunlar ben onların yalancısıyım...
hesabın var mı? giriş yap